Asgari ücret zammı için ilk durak bugün Asgari ücret zammı için ilk durak bugün

Meclis’in açılışında 17 milyon emekliyi umutlandıran açıklamalar peş peşe geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılbaşı öncesi zam için “İnşallah” dedi. MHP lideri Devlet Bahçeli ise “Kısa süre içinde sonuç verir diye düşünüyoruz” dedi.  

“KISA SÜREDE SONUÇ ALINIR”

İlk olarak MHP lideri Devlet Bahçeli, konuştu. Emekliye ara zam konusunda çok yönlü bir çalışma yürütüldüğünü söyleyen Bahçeli, “Bizim özel bir görüşmemiz olmadı ama Cumhurbaşkanlığı Hükümeti, çok yönlü bir çalışma içerisinde. Kısa sürede sonuç verirler diye düşünüyoruz” dedi.

ERDOĞAN: İNŞALLAH 

Cumhurbaşkanı Erdoğan da emekliler konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıklamalarını işaret ederek “Vedat bey bütün gerekenleri söyledi.” dedi. “Yılbaşından önce zam müjdesi olur mu?” sorusuna ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah” cevabını verdi.

EMEKLİYE 29 EKİM İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ?

Öte yandan Devlet Bahçeli, Meclis'te 28. Dönem 2. Yasama Yılı resepsiyonunda da gazetecilerin sorularını cevapladı.

29 Ekim'de emeklilere ikramiye verilmesi konusunun Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine Bahçeli,  "Sayın Cumhurbaşkanımız konu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. İlgili bakanlarla da görüşüyor. İleriki günlerde inşallah hayırlara vesile olan bir cevap bulunur." dedi.

Meclis’in açılmasıyla emekliye zam düzenlemesinde sürecin hızlanması bekleniyor. Emekliye yapılacak ara zam konusunda hem Maliye hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıkları çalışmalarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında yapılan çalışmalar hakkında Erdoğan’a sunum yapılacak. Önümüzdeki Kabine toplantılarında “emekliye ara zam” konusu netlik kazanacak.