Eski İstanbul Valisi olan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Esenyurt'taki bir tekel bayisinde iki kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı kavganın aydınlatılması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Yerlikaya, düzensiz göçle de mücadele edecekleri mesajını verdi. 

Yoğun göç alan Esenyurt'taki olay sonrası düzensiz göç meselesi bir kez daha gündeme gelirken, Bakan Yerlikaya, konu hakkında Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuştu. 

"BU OLAYI FAİLİ MEÇHUL BIRAKMAYACAĞIZ"

Yerlikaya, "Çok üzücü bir olay. 20 yıla yakın ticaret yapmış, birbirini tanıyan iki aile arasındaki bir husumet. Bu olayı çözmek ve failleri yakalayıp adalete teslim etmek için çok titiz bir çalışma yürütüldüğünün kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum. Birçok olayı aydınlatıyoruz, hiçbir olayı faili meçhul bırakmıyoruz. Bu olayı faili meçhul bırakmayacağız” dedi. 

CHP MYK’dan "Tanju Özcan" kararı! CHP MYK’dan "Tanju Özcan" kararı!

"DÜZENSİZ GÖÇLE İLGİLİ FARKLI ŞEYLER KONUŞACAK NOKTAYA ULAŞACAĞIZ"

Yerlikaya, İstanbul'daki taksi sorununa değindi. Taksi sorunu ve düzensiz gönçle ilgili olarak,  “İstanbul’un taksi sorunu ve düzensiz göçle ilgili planlı çalışmalar yapıyoruz. Ekim-kasım ayına gelindiğinde düzensiz göçle ilgili farklı şeyler konuşacak noktaya ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya, "İstanbul’da son dönemlerde düzensiz göçmenlere yönelik denetimler sıklaştırıldı. Yakalananlar süratle sınır dışı ediliyor. İnşallah bu sorun kısa sürede gündemimizde çok geri sıralara düşer" ifadesini kullandı.