İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün (15 Ağustos) Haliç Kongre Merkezi'nde düzenledği basın toplantıyla İstanbul için yeniden aday olacağını açıklamıştı.

İmamoğlu yeniden İstanbul'a aday! İmamoğlu yeniden İstanbul'a aday!

İBB başkanlığı için yapılacak olan yerel seçimlerde, yaklaşık 6 ay sonra tekrar aday olacağını belirten İmamoğlu, "İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum" ifadesiyle adaylık sinyali verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise İmamoğlu'nun tekrar İstanbul'a aday olması gerektiğini ve kazanacağına inandığını dile getirmişti. 

Merakla beklenen yerel seçimlerin ilk anket çalışması ise CHP'ye yakınlığıyla bilinen Aksoy Araştırma tarafından yapıldı. Yapılan anketin sonuçlarını Sözcü Gazeteci yazarı İsmail Saymaz köşedinde yazdı. 

anket (2)

İMAMOĞLU'NUN KARŞISINA 6 AK PARTİLİ 

Twitter biosunda kendisini CHP'li olarak nitelendiren Ertan Aksoy'un şirketi Aksoy Araştırma bu çalışmasıyla muhalefetin tek adayı olarak İmamoğlu'nun İBB Başkanlığı seçiminde, karşısına çıkabilecek olan 6 AK Partili adayı mağlup ettiğini gösterdi.

Erdoğan'dan, iklim zirvesinde Gazze diplomasisi! Erdoğan'dan, iklim zirvesinde Gazze diplomasisi!

14-28 Mayıs genel seçimlerinde İstanbul 2. bölgede aday olunması halinde Ekrem İmamoğlu’nu eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gerisinde gösterdi. 

Aksoy Araştırma'nın anketine göre; İmamoğlu, İsmet Yıldırım, Süleyman Soylu, Tevfik Göksu ve Hilmi Türkmen gibi isimlerle yarıştığında, yüzde 60'tan daha fazla oy alıyor.

Murat Kurum ile yarıştığında ise yüzde 57,7 oy aldığı tespit edilen İmamoğlu'nun en büyük zorluğu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar karşısında yaşayacağı belirtilmiş. 

anket (1)