A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, görevden alındı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetimi, Alman teknik adam Stefan Kuntz'u görevden alındığını iletti. Bu kararın ardından gözler, milli takımın yeni teknik direktörünün kim olacağına çevrildi.

Stefan Kuntz'un görevden alınmasında EURO 2024 Elemeleri grup aşamasında alınan Ermenistan mağlubiyeti etkili oldu. 60 yaşındaki tecrübeli teknik adamın yönetimindeki milli takım, Ermenistan'a karşı aldığı yenilgi sonrası moral bulamamış, Japonya ile oynanan özel maçta da 4-2 mağlup olmuştu. Bu maçın ardından Kuntz, oyuncuları eleştirici açıklamalar yapmış, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ise "Kuntz kendi bacağına ateş etti" yorumunda bulunmuştu.

3 YERLİ 2 YABANCI ADAY

Yeni teknik direktör arayışlarına hız veren Futbol Federasyonu, bazı potansiyel adaylar üzerinde duruyor. Bu adaylar arasında Abdullah Avcı, Fatih Terim, Sergen Yalçın, Joachim Löw ve Vincenzo Montella gibi önemli isimler bulunuyor.

Türk futbolunun önemli bir dönemecinde olan A Milli Futbol Takımı'nın yeni teknik direktörünün kim olacağı yakın bir zaman içerisinde netlik kazanacak gibi görünüyor. Futbol camiası, milli takımın yeni teknik direktörünün, Türk futboluna yeni bir heyecan getirecek bir isim olmasını bekliyor.