Son günlerde sıcak havanın artmasıyla birlikte günlük kullanılan makyaj malzemeleri de kıyafetler kadar değişti. Peki sıcak havalarda nasıl makyaj yapılır? Yaz aylarına özel makyaj trendleri nelerdir? İşte yaz aylarına özel makyaj trendleri...

Yaz aylarında makyaj yaparken ne kadar hafif içerikli kapatıcılar ya da fondötenler kullanılsa da terlemeyle birlikte ciltte kötü bir görünüm oluşmasına neden oluyor. Bu durum hem cilt sağlığımızı hem de cilt görünümümüzü etkiliyor. 

CİLT SAĞLIĞI İÇİN BAKIMLARA ÖNEM VERMELİYİZ 

Sıcak havalarda yapılan yoğun renk ve nem içeren fondötenler aşırı terlemeyle birlikte ciltte lekeler oluşmasına neden olur. Ancak cildinizin kusursuz ve sağlıklı görünmesi için yapmanız gereken bazı bakımlar hem cilt sağlığınızı hem de görünümünüzü sağlar. 

profesyonel_cilt_bakimi

Kullanacağınız makyaj ürünlerinin kalitesi sağlık açısından her zaman en önemli meseledir. Ancak güneşe maruz kaldığımız bu günlerde biraz daha seçici ve dikkatli davranmakta fayda var.

istock-1389294381

Yaz makyajı yaparken öncelikle güneş kremi kullanmaya özen göstermeliyiz. Özellikle hassas ciltler için bu oldukça önemli bir konudur. Kullanacağınız güneş kremlerinin kalitesi de en az makyaj ürünlerinin kalitesi kadar önemlidir.

YAZ AYLARININ VAZGEÇİLMEZ MAKYAJ TRENDLERİ

dbb46751-f7d0-450a-83f0-a4fcddc4cf32

DOĞAL VE IŞILTILI CİLT:
Yaz mevsiminde hafif bir makyaj tercih edebilirsiniz. Doğal ve ışıltılı bir cilt için nemlendirici bir baz kullanabilir ve hafif bir BB krem veya mineral fondöten uygulayabilirsiniz. Aydınlatıcı ile cildinize ışıltı katmayı da unutmayınız.

renkli-gozluler-icin-lila-turuncu-gecisli-far-nude-ruj-festival-makyajiRENKLİ GÖZ MAKYAJI:
Yaz aylarında göz makyajı için canlı ve renkli tonlar tercih edebilirsiniz. Turuncu, pembe, mor ve yeşil gibi parlak renkleri göz kapaklarınıza uygulayarak enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca, renkli eyelinerlar veya maskaralar da deneyebilirsiniz.

dudak-bakimi

YUMUŞAK DUDAKLAR:
Yaz aylarında dudaklarınızı parlak ve canlı renklerle ön plana çıkarabilirsiniz. Şeftali, pembe veya kırmızı tonlarda ruj veya dudak parlatıcısı kullanarak dudaklarınıza canlılık katabilirsiniz. Mat rujlar yerine nemlendirici ve parlak bitişli ürünler tercih edebilirsiniz.

kalicimakyaj-1170x700

KALICI MAKYAJ:
Sıcak havalarda makyajınızın kalıcı olmasını istiyorsanız, suya dayanıklı ürünleri tercih etmelisiniz. Özellikle suya dayanıklı maskara, eyeliner ve dudak ürünleri kullanarak makyajınızın bozulmasını önleyebilirsiniz.

makyaj-trendleri-001

BRONZLAŞMIŞ TEN:
Yaz aylarında bronzlaşmış bir ten görünümü elde etmek için bronzlaştırıcı pudra veya likit bronzer kullanabilirsiniz. Yanaklara, alına ve çene hattına uygulayarak doğal bir güneşten dönmüş etkisi yaratabilirsiniz.

Unutmayın, yaz aylarında hafif ve doğal bir görünüm tercih etmek, cildinizi korumak için de önemlidir. Güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin ve makyaj ürünlerinizi seçerken hafif ve cilt dostu formüllere dikkat edin.