Cumhuriyet'in 100. yılına yaklaşırken, yapay zeka tarafından hazırlanan bu video büyük ilgi gördü. Sosyal medya içerik üreticisi Gökhan Bütünler tarafından oluşturulan bu videoda, Türkiye'nin altın harflerle yazdığı ve aramızdan ayrılmış olan büyük sanatçıların sesleri ve görüntüleri, yapay zeka ile kusursuz bir şekilde canlandırılarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel bir mesaj iletildi.

CEM KARACA, KEMAL SUNAL, BARIŞ MANÇO, ADİLE NAŞİT…

Cüneyt Arkın, Zeki Müren, Cem Karaca, Özkan Uğur, Levent Kırca, Kemal Sunal, Barış Manço, Yıldız Kenter, Fatma Girik, Münir Özkul, Adile Naşit, Ferhan Şensoy, Tarık Akan, ve Sadri Alışık gibi ünlü sanatçılara yer verilen videoda, sanatçıların yapay zeka tarafından canlandırılan sesleri ve görüntüleri, izleyicilere duygusal anlar yaşattı.

Ankara'da silahlı saldırı 3 kişi tutuklandı Ankara'da silahlı saldırı 3 kişi tutuklandı

SÜRPRİZ SON: ATATÜRK

Videonun sürpriz bir sonu da var; Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün görüntüleri ve sesi de yapay zeka tarafından oluşturularak izleyicilere sunuluyor.

Büyük bir beğeni toplayan bu etkileyici video, Cumhuriyet'in 100. yılını kutlarken geçmişteki büyük isimlere bir saygı duruşu niteliği taşıyor.