Zorlu X hesabından yaptığı paylaşımda, "Merhum Nihal Atsız Bey’in oğlu Yağmur Atsız’ın vefat haberini üzülerek öğrendim! Allah’tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun." dedi.
 

ekran-goruntusu-2023

YAĞMUR ATSIZ KİMDİR?

MHP grup toplantısı iptal edildi! Nedeni belli oldu MHP grup toplantısı iptal edildi! Nedeni belli oldu

Türk yazar, şair ve gazeteci Yağmur Atsız, Türklerin tarihini konu edindiği edebî eserleri ve tarih araştırmaları ile bilinen Nihal Atsız'ın oğludur.

4 Kasım 1939 tarihinde İstanbul'da doğdu. Haydarpaşa Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başladı. Daha sonra Almanya'ya giderek Bonn Üniversitesi'nde öğrenim gördü. 1967'de buradan mezun olduktan sonra bir süre Türkiye'de Basın-Yayın Genel Müdürlüğü'nde görev yaptı. 1971'de Almanya'ya geri dönen Atsız, televizyon ve radyo kurumlarında film yapımcılığı ve politika yorumculuğu yaptı. 1977'den itibaren iki yıl boyunca Bonn Büyükelçiliği'nde basın danışmanlığı görevinde bulundu. Nokta, Pazar Postası, Yeni Yüzyıl, Milliyet, Tercüman, Maya, Türk Edebiyatı gibi gazete ve dergilerde yazılar yazdı. 31 Aralık 2014 tarihine kadar Star gazetesinde yazmıştır. 10.05.2016 tarihinde Karar gazetesinde yeniden köşe yazarlığına başlamış fakat 3 Eylül 2016 tarihinde buna son vermiştir. Yağmur Atsız 83 yaşında vefat etti.