Saffet Sancaklı’nın partiden istifası istendi! Saffet Sancaklı’nın partiden istifası istendi!

Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, Türkiye genelinde hava sıcaklıklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yağışlı sistemin ülkeyi terk edeceğini belirten Çelik, önümüzdeki hafta boyunca mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklar ve yağışsız bir dönem beklendiğini ifade etti.

SICAKLIKLAR ARTACAK

Çelik'e göre, Cuma gününden itibaren Marmara Bölgesi'nde başlayarak tüm ülke genelinde sıcaklıklar artacak. Hava sıcaklığı Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz bölgelerinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerine çıkacak. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ise 2 ila 4 derece daha yüksek sıcaklıklar bekleniyor.

Ankara'da 16-17 derece olan sıcaklıkların hafta sonunda 24-25 dereceye, İstanbul'da 23-25 dereceye, İzmir'de ise 28 dereceye kadar yükseleceği belirtiliyor. Özellikle mevsim normallerinin üzerindeki bu sıcaklıkların, bölge genelinde hissedilir derecede etkili olması bekleniyor.

Çelik, açıklamalarına sabah saatlerinde bazı bölgelerde sis ve pus olasılığına dikkat çekerek, bu etkinin Marmara, iç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görüleceğini sözlerine ekledi.