Muğla'nın Milas ilçesine bağlı İkizköy'deki orman bölgesinde, Limak Holding ve IC Holding'in ortak iştiraki olan YK Enerji'nin maden sahasını genişletmek amacıyla yaptığı ağaç kesiminin ardından başlayan tartışmalar gündeme geldi.

Hayırlı işler! Akbelen'in altından bakın kim çıktı! Hayırlı işler! Akbelen'in altından bakın kim çıktı!

LİMAK'TAN ÇEVRECİ ÇIKTI 

Limak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, aslında "çevre gönüllüsü" olarak bilinen ve dünyanın önemli çevre koruma vakıflarından biri olan WWF Türkiye'nin (DHKV - Doğal Hayatı Koruma Vakfı) üyesi olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte, bu durum büyük tepkilere neden oldu. 

Haberin ardından WWF-Türkiye yönetimi, Ebru Özdemir ile yollarını ayırma kararı aldı. Bu olayın ardından WWF-Türkiye, yönetiminde yer alan iş insanlarının faaliyet gösterdiği sektörlerle uyumsuzluk yaşanması halinde ayrılma kararı almaya başladı. 

WWF'DEN KARAR!

WWF-Türkiye, kamuoyuna yaptığı açıklamada, doğayı koruma amacıyla çalışmalar yürüttüğünü, misyonlarına uygun olmayan sektörlerde faaliyet gösteren iş insanlarıyla yollarını ayırma kararı aldıklarını belirtti. Vakıf, kurallarının WWF-International standartlarına uygun olarak zaman içinde güncellendiğini ve misyonlarına aykırı sektörlere yönelik kısıtlamalar getirildiğini açıkladı.

Vakıf yaptığı açıklamada, “Geçmişi 1975'te kurulan Doğal Hayatı Koruma Derneği'ne dayanan, aynı zamanda dünyanın en büyük ve saygın doğa koruma ağı WWF'in Türkiye temsilcisi olarak vakfımız bünyesinde, ülkemizin doğasını koruma ve iklim değişikliğine karşı mücadele etme amacıyla kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. 50 yıla yaklaşan doğa koruma geçmişimiz boyunca binlerce üyemiz, gönüllümüz; yüzlerce çalışanımız, yönetim kadrolarımız; sivil toplum, kamu, akademi, özel sektör paydaşlarımız ile doğamızın korunması adına çok sayıda projenin tarafsız ve bilimsel gerçekler ışığında hayata geçmesini sağladık. Bu hedeflerimize ulaşma yolunda basından, kamuoyundan ve siz değerli paydaşlarımızdan gelen yorumları ve geri bildirimleri önemsiyor, asılsız ve yapıcı olmayan ithamlarla ilgili üzüntü duyuyor, ancak yapıcı geri bildirim ve eleştirileri dikkatle değerlendiriyoruz” dedi.

Meclis Akbelen için olağanüstü toplandı Meclis Akbelen için olağanüstü toplandı

'Erzurum'da yetişmez' dediler, 3 fidan 2 bin ağaca ulaştı 'Erzurum'da yetişmez' dediler, 3 fidan 2 bin ağaca ulaştı

MADENCİLİK SEKTÖRÜNDE OLANLARLA İLİŞKİSİNİ BİTİRDİ

Sözcü'de yer alan habere göre; WWF-Türkiye madencilik sektöründe faaliyet gösteren üyeleriyle ilişkisini bitirdi. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç ve Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, vakıf ile ilişkilerini sonlandıracaklar.

MADENCİLİK SEKTÖRÜNDEKİ ŞİRKETLER

Vakfın kurucularından ve mütevelli heyetinde yer alan bu iki iş insanının yönettiği şirketler, madencilik sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda, Koç Holding'in Demir Export ve Eczacıbaşı'nın ESAN adlı şirketleri, uzun yıllardır madencilik faaliyetleri yürütmektedir. Ayrıca, vakfın üyelerinden Murat Özyeğin'in Fiba Holding'inin sahip olduğu Polyak adlı madencilik şirketinde de ortaklık bulunmaktadır. Vakfın misyonuna uygun olmayan sektörlerde faaliyet gösteren isimlerle ilişkilerinin Ağustos ayı içerisinde sonlandırılacağı öğrenilmiştir. 

Kılıçdaroğlu'ndan iktidara "Akbelen" tepkisi! Kılıçdaroğlu'ndan iktidara "Akbelen" tepkisi!