İki ay önce Putin'e karşı isyan başlatarak askerleriyle Moskova'ya doğru yürüyen ve ardından hayatını kaybeden Wagner grubunun kurucusu Yevgeniy Prigojin'in ölümü sonrasında, gözler Rus paralı asker grubu Wagner'e çevrildi. 

Yayınlanan bir videoda, "Prigojin'in ölümüne nasıl bir tepki vereceğimize dair iddialar dolaşıyor. Tek söyleyeceğimiz şey; başlıyoruz. Bizi bekleyin," ifadelerine yer verildi.

Rus paralı asker grubu Wagner'in lideri Yevgeniy Prigojin'e dair gelen haber, dünya gündemine bomba gibi düştü.

WAGNER'İN KURUCUSU HAYATINI KAYBETTİ
Prigojin'in de içinde bulunduğu özel uçak, Saint Petersburg-Moskova seferini yaparken başkentin kuzeyinde, Tver'in Kujenkino yakınlarında düştü. 

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, kaza sonucu uçakta bulunan, 2 ay önce Putin'e karşı isyan girişimi başlatan Wagner'in kurucusu Yevgeniy Prigojin dahil olmak üzere toplamda 10 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

WAGNER'İN O VİDEOSU İNTERNETE DÜŞTÜ

Rusya, Ukrayna'nın 549 uçağını vurdu Rusya, Ukrayna'nın 549 uçağını vurdu

Prigojin'in de içinde bulunduğu uçağın Rus ordusuna ait hava savunma sistemleri tarafından vurulduğu iddiasının ardından gözler kurucusu olduğu paralı asker grubu Wagner'e çevrildi. Nasıl bir adım atacakları merak konusu olan Wagner'e bağlı askerlerin yaptığı bir konuşmaya ilişkin video internete düştü.

"BAŞLIYORUZ, BİZİ BEKLEYİN..."

Sosyal medyada kısa sürede viral olan videoda Wagner'e bağlı 3 asker "Prigojin'in ölümüne nasıl bir tepki vereceğimize yönelik iddialar var. Tek bir şey söyleyeceğiz; başlıyoruz. Bizi bekleyin" ifadelerini kullanıyor.