Rus oligark Roman Abramoviç, Adnan Oktar’ın yıllarca oturduğu Kandilli Vaniköy’deki malikâneyi 18 milyon dolara satın almıştı. Evi tadilata sokan Abramoviç, şimdi bir de helikopter pisti yaptırmak istiyor.

Suç örgütü lideri Adnan Oktar’ın yıllarca oturduğu Kandilli Vaniköy’deki malikâne, artık Rus oligark Roman Abramoviç’in bir süredir bu iddialar konuşuluyordu, alınan bilgilere göre evi kesinlikle Abramoviç almış ve hatta hummalı bir tadilata başlamış bile.

322555

Hürriyet'ten Mustafa Üstündağ'ın haberine göre, dünyaca ünlü Rus oligark Roman Abramoviç, Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımlar sonrası Londra’dan İstanbul’a taşınmıştı. Dünyanın sayılı milyarderlerinden olan Abramoviç’in uzun süredir İstanbul’da kendine göre bir ev arayışında olduğu biliniyor. Boğaz’ı çok seven oligark, satılık yalılara bakmış, hatta bir yalıyı aldığı yönünde duyumlar yayılmıştı.

Ancak bunlar doğru olmadığı gibi, Abramoviç’in yalı fikrinden neden vazgeçtiğini de öğrendim. Meğer oligark, evine bir helikopter pisti yaptırmak istiyormuş. Yalılara bu izin çıkmayınca, rotasını daha geniş arazilere çevirmiş.

Vaniköy’deki bu malikânenin arsası 9 bin 600 metrekare, kapalı alanı ise 2 bina şeklinde ve yaklaşık 2 bin metrekare. Serveti 10 milyar dolar civarında olan Abramoviç, güvenliğine ve gizliliğe çok önem veriyor doğal olarak. Bu malikâne de ona gözlerden uzak bir alan tanıyor.

adnan-oktar-kandilli-villa-evi-serveti-malvarligijpgd2MiiCNI

Bu arada evin bulunduğu arazide helikopter pisti yoktu ama gerekli izinler alınmış ve inşasına başlanmış. Eve ulaşan yollar da yeniden yapılırken, mülkün çevresine de kale gibi duvarlar inşa etmeye başlamışlar; bitince Sarıyer’deki ABD Konsolosluğu gibi olacak. Emlak piyasası, Abramoviç’in bu ev için 18 milyon dolar verdiğini konuşuyordu.