Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul ettiği esnada ekranlara yansıyan bir görüntü dikkat çekti. Türkiye Musevileri Hahambaşı Rav İsak Haleva’nın tebrik esnasında sohbet ederken ellerini Erdoğan'ın omzuna koyması gündem oldu.

KÜLLİYE'DE TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Cumhuriyet'in 100. yılı dün ülke genelinde coşkuyla kutlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı kutlamaları kapsamında Anıtkabir'deki törenin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçti. Buradaki törende, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Sayıştay Başkanı Metin Yener, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ve kuvvet komutanları, TBMM üyeleri, kamu kurumlarının yöneticileri, Ankara'da görevli büyükelçiler, yabancı misyon şefleri, uluslararası kuruluşların temsilcileri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün akrabaları ve Kurtuluş Savaşı şehitlerinin yakınları ile gazi ve şehit yakınları, bazı meslek grupları, gençler, engelliler ve sporcular, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bayram tebriklerini sundu.

Ekran görüntüsü 2023-10-30 113546

ELLERİNİ ERDOĞAN'IN OMUZLARINA KOYDU

Törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, Cumhuriyet'in 100. yılına özel verilen resepsiyondaki o anlar gündeme oturdu. Türkiye Musevileri Hahambaşı Rav İsak Haleva'nın tebrik esnasında Erdoğan'la bir süre sohbet etti ve ellerini Cumhurbaşkanı'nın omzuna koydu. Haleva'nın bu hareketi sosyal medyada gündeme oturdu.