Ankara'nın Pursaklar ilçesinde bulunan bir tekel market işletmesini haraca bağlamaya çalıştıkları iddia edilen kişiler, işletme sahibini sopa ve satırlarla darp ettikten sonra silahla vurdu.

ESEENYURT TEKEL VAHŞETİ

Yşanan korkunç olay geçen ay İstanbul Esenyurt'ta yaşanan tekel bayisi baskınına benzer şekilde gerçekleşti ve görüntüler sosyal medyada büyük tepki topladı.

Esenyurt'ta tekel bayisi vahşetinde cinayet zanlısının ilk ifadesi ortaya çıktı Esenyurt'ta tekel bayisi vahşetinde cinayet zanlısının ilk ifadesi ortaya çıktı

"CAYDIRICILIK YETERSİZ"

İYİ Parti Medya İlişkileri Başkanı ve Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, konuya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yaptı.

Emniyet yetkilileriyle görüştüğünü belirten Zorlu, şunları paylaştı:

"Olay 21 Temmuz günü meydana geldi ve görüntülerde görülen 6 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Bu olay, başta başkentimiz olmak üzere ülkemizdeki güvenlik endişelerini daha da artırmıştır. Ne yazık ki caydırıcılık yetersiz kalmakta ve adalet istenilen şekilde uygulanmamaktadır!

ZORLU'DAN TBMM'YE TAŞIYALIM ÇAĞRISI 

Bu tür olayların saldırganların yeterli cezalar almadan cesaret bulduğunu yetkililere ilettim. Asayiş olaylarının artış gösterdiği bir dönemde, hızla harekete geçerek bu meseleyi TBMM'de ele almalıyız."