İstanbul'un M2 Yenikapı-Seyrantepe-Hacıosman Metro Hattı'nda bulunan Vezneciler istasyonunda, yürüyen merdivenlerin elektrik aksamında meydana gelen yangın, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Henüz bilinmeyen bir sebep nedeniyle çıkan yangın, istasyonun içindeki yürüyen merdivenlerin elektrik kısmında başladı. Yangını fark eden çevredeki vatandaşlar, hemen durumu yetkililere bildirdi, ve itfaiye ekipleri hızla olay yerine sevk edildi.

ALEVLER KONTROL ALTINA ALINDI

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangının kontrol altına alınabilmesi için merdivenin altında ve yanındaki metal plakaları açarak iç bölüme müdahale etti. Bu müdahale sonucunda yangın kısa süre içinde söndürüldü.

Yangın sırasında metro istasyonunun Beyazıt istikametindeki girişi geçici olarak kapatıldı. Yangın esnasında orada bulunan bir görgü tanığı, yürüyen merdivenlerden dumanların yükseldiğini gördüğünü ve hemen yangın tüpü ile müdahale etmeye çalıştığını söyleyerek, "Aniden dumanlar ve alevler yükselmeye başladı. Ben hemen elimdeki yangın tüpüyle müdahale etmeye çalıştım. İlk anda alevleri söndürdüm ama yangın tüpümüz tükendi. Ardından bir başka tüp getirip alevlere müdahale ettik. Neden çıktığını tam olarak bilmiyoruz." şeklinde konuştu.

Yangın anları cep telefonu kameralarına yansıdı. İşte o anlar... 

Skandal! Çocuğu çikolata için depoya kiltlediler! Skandal! Çocuğu çikolata için depoya kiltlediler!