Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya'nın  sevişme sahnesi sosyal medyayı salladı Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya'nın sevişme sahnesi sosyal medyayı salladı

Ünlü tarihçi ve yazar Pelin Batu da Samimi Haber ailesine katıldı. Haftada bir gün samimihaber.com için yazılar kaleme alacak olan Batu aynı zamanda sitemizin Youtube kanalında genel yayın yönetmenimiz Murat Bayar ile söyleşi programı yapacak. Samimi Haber İmtiyaz Sahibi Memet Aca ve genel yayın yönetmeni Murat Bayar ile el sıkışan Pelin Batu, "Böyle bir ailenin içinde yer almaktan dolayı mutluyum. Birlikte çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum" dedi. 

Samimi Haber İmtiyaz Sahibi Memet Aca ise, "Pelin Batu, Türk medyasının ve akademi dünyasının yakından takip ettiği ve sevdiği başarılı bir isim. İşine olan aşkı, naifliği ile öne çıkan Batu, Türk basınında başarılarıyla anılan biri. Eski milletvekili ve emekli büyükelçi olan babası İnal Batu da ülkemizin önemli değerlerinden. Pelin Batu da onun izinden giderek, yazarlıktan şairliğe, akademik başarılardan oyunculuğa ülkemiz için kıymetli bir sanatçı olmuştur. Samimi Haber'de bizimle birlikte olacağı için çok mutluyuz. Haber sitemizi çok daha iyi yerlere hep birlikte taşıyacağımıza inancım tam” diye konuştu. 

ÇOCUKLUĞU ÇEŞİTLİ ÜLKELERDE GEÇTİ

Eski milletvekillerinden olan emekli büyükelçi İnal Batu'nun kızı olan Pelin Batu'nun çocukluğu, babasının büyükelçilik görevi nedeniyle aralarında ABD, Fransa ve Pakistan'ın da bulunduğu pek çok ülkede geçti. Batu, liseyi New York, ABD New York'ta bulunan Marymont Okulu'nda bitirdi ve ardından Mannes Müzik Koleji'nde tiyatro ve müzik eğitimi aldı. 

EĞİTİMİNİ BOĞAZİÇİ'NDE TAMAMLADI

Ardından New York Üniversitesi’nde edebiyat ve felsefe eğitimleri alan Batu, tarih bölümüne geçti. Eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı.
Doktorasını da 2012 senesinde Boğaziçi Üniversitesi’nden aldı.

Sinema dünyasına 1999 senesinde çekilen “Harem Suare” filmiyle giriş yapan Batu, birçok film ve dizide rol aldı.

Habertürk televizyonunda, Murat Bardakçı ve Erhan Afyoncu ile birlikte “Tarihin Arka Odası” adıyla uzun süre tarih programı yaptı. Ayrıca bir dönem yine aynı kanalda “Renkahenk” isimli kültür sanat programını hazırladı ve sundu.