Geçtiğimiz hafta 56 yaşında yaşamını yitiren şarkıcı Sinead O'Connor’un önümüzdeki hafta sonunda İslami törenle defnedileceği ortaya çıktı.

Müslümanlığa geçmesinin ardından ismini Shuhada Sadaqat olarak değiştirerek gündeme gelen  şarkıcı, kısa bir sürenin ardından İrlanda'dan Londra'ya taşınmıştı. Evinde ölü olarak bulunan ünlü şarkıcının otopsi işlemi sona erdi.

12-14

ÖLÜMÜ ŞÜPHELİ

O'Connor'ın ölüm nedeni hakkında bir bilgi verilmedi. Yetkililer tarafından yapılan ilk açıklamalara göre O'Connor'ın ölümü şüpheli olarak görülmüştü. Ancak yapılan son açıklamalarda soruşturma açılırsa kamuoyuyla paylaşılacağının altı çizildi.

21-4

İSLAMİ TÖRENLE DEFNEDİLECEK

Ünlü şarkıcının cenazesinin ailesine teslim edildiği belirtildi. Aile, ünlü şarkıcı için ilerleyen haftalarda cenaze töreni düzenleyecek.

2018’de Müslüman olduğunu duyuran şarkıcının ailesi İslami gelenekler çerçevesinde cenaze töreninin düzenlenebileceğini belirtti.

6-44

“MÜSLÜMAN OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

O'Connor, 2018’de sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım sonrasında Katolik Hristiyanlık'tan ayrılarak İslam’ı seçtiğini açıklamıştı.

Türkiye, UNESCO Dünya Miras Komitesi'nde! Türkiye, UNESCO Dünya Miras Komitesi'nde!

Ünlü şarkıcı, "Müslüman olmaktan gurur duyuyorum. Bu her akıllı ilahiyatçının doğal olarak varacağı bir sonuç. Tüm kutsal yazıtlar bizi İslam dinine götürüyor" ifadelerini kullanmıştı.

1990 yılında Prince's Nothing Compares 2 U'nun kapağı ile dünyada tanınır hale gelen Ünlü şarkıcı’nın 17 yaşındaki oğlu Shane, intihar nöbeti esnasında hastaneden kaçarak Ocak 2022 tarihinde intihar etmişti.