Sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçiren Ufuk Özkan, zor günleri geride braktı. Karaciğer yetmezliğiyle savaşan 48 yaşındaki ünlü oyuncu hastaneden taburcu oldu.

1690706318229-re-t-qiw-29-eclbq-cvq-k-3-pr-a

Ufuk Özkan, hastanede 17 gün süren tedavi ardından zorlu süreci atlattığını duyurdu.

qLY64hzOaEihX2x3yHe_ag

Ufuk Özkan'ın doktoru Onur Yaprak, "Değerli sanatçımız (artık dostum) Ufuk Özkan'ı 17 gün önce karaciğer yetmezliği bulgularıyla kliniğimize yatırmıştık. Süreç içinde karaciğer değerleri geriledi. Çok şükür nakillik bir durumu olmadı. Kendisini çok sevdiği mesleğine ve setlere devam edecek şekilde taburcu ettik. Bu süre zarfında arayan soran ve sevenleri onu hiç yalnız bırakmamıştı. Bundan sonraki günlerini sağlıkla geçirmesini diliyorum" diye konuştu.

U6Q39o2Ru0OXG7doGRyXCA

Ufuk Özkan'ın karaciğer yetmezliği nedeniyle organ nakli başvurusu yaptığı haberi medyaya bomba gibi düşmüştü.

_jFL7rmm10C1UPkS1-AEJA

Sam etek giydi! İngiltere ayağa kalktı! Sam etek giydi! İngiltere ayağa kalktı!

"Geniş Aile" dizisinde canlandırdığı "Cevahir" karakteriyle tanınan Ufuk Özkan, geçtiğimiz haftalarda son halini takipçileriyle paylaşarak şu notu düşmüştü:

"Son günlerde TV’de, sosyal medyada gösterilenler geçen seneye ait. Karaciğerimle alakalı amonyak zehirlenmesi yaşamıştım tabii diyet vardı abartılı şekilde. Şu an 2’nci evre sirozum. Yarın sağlığımla ilgili tetkikler ve tahlillerden sonra gidişat ile ilgili buralardan bilgi paylaşacağım. Son halim bu şekildedir, yazan arayan herkesle paylaşmak istedim. Merak etmeyin kapının önünden uzaklaşmayacağım. İyi ki varsınız…"