iki turlu gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından gözler, 7 ay sonra gerçekleşecek olan yerel seçimlere çevrildi. Dün, Afyonkarahisar'da tüm siyasi partilere hitaben "Ayrı ayrı seçime girelim" şeklinde bir çağrıda bulunan İYİ Parti lideri Meral Akşener'in ardından, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'dan da ittifak konusunda dikkat çeken bir açıklama geldi. 

İstanbul'da, Ankara'da ve İzmir'de kendi adaylarını çıkaracaklarını söyleyen Özdağ, "Kimse bize ‘partiler üstü' masalını anlatmasın. Zafer Partisi'nin oyları böldüğünü de hiç kimse söyleyemez. Oyları asıl bölenler yirmi bir senedir Erdoğan karşısında mağlubiyetten mağlubiyete koşanlardır" diyerek muhalefet cephesine yüklendi. 
İMAMOĞLU'NA TEPKİ
Sözcü'den Ruhat Mengi'ye konuşan Özdağ, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 2019'da büyük bir destekle geldiğini hatırlatırken daha sonrasında hedefine CHP liderliğini koyduğunu öne sürdü.  
Özdağ, "İmamoğlu geçen seçimlerde çok büyük bir destek bularak seçimleri kazandı. Bunu doğru bir şekilde değerlendirmesi durumunda bugün böyle bir konuyu konuşmuyor olurduk ama İmamoğlu vaktini İstanbul'a ayırmak yerine sürekli Cumhuriyet Halk Partisi başkanlığı ve cumhurbaşkanı adaylığı üzerinde durdu" diye konuştu.  

Son dakika... Mansur Yavaş'tan adaylık açıklaması Son dakika... Mansur Yavaş'tan adaylık açıklaması

"OYLARI BÖLEN; 21 YILDIR YENİLENLERDİ" 
Her seçimde 'oyları bölmeyin' talebinin geldiğini söyleyen Özdağ, "Türk halkı bıktı. En son seçimde de bu söylemle gelindi bize. Biz 2'inci turda hiçbir talepte bulunmadan sadece Cumhuriyet'in kuruluş ilkelerinin savunulması, terörle mücadele ve sığınmacıların vatanlarına yollanmasının kabul edilmesi çerçevesinde Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekledik. Zafer Partisi'nin oyları böldüğünü hiç kimse söyleyemez, oyları asıl bölen 21 senedir Erdoğan karşısında mağlubiyetten mağlubiyete koşanlardır" dedi.