Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Donetsk Bölgesi'nde bulunan Kostiantynivka şehrinde gerçekleşen sivil yerleşim yerine yapılan saldırının ardından 16 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. 

"SİVİLLERİ KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR"

Ukrayna Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtilirken, "Gün ortasında Rus teröristler Donetsk bölgesindeki Kostantinivka'da çarşıyı balistik füzeyle vurdu. Şu ana kadar 16 kişinin öldüğü bildirilmiş olup çok sayıda yaralı bulunmaktadır. Sivilleri kurtarma çalışmaları devam ediyor” denildi.

Olayın ardından Rus güçlerini sorumlu tutan Zelenskiy, saldırıya ilişkin güvenlik kamerası görüntüsünü sosyal medya hesabından yayınladı.

Günde 12 bin kere bunu yapıyor Günde 12 bin kere bunu yapıyor

"İĞRENÇ, İNSANLIK DIŞI BİR KÖTÜLÜK

Zelenskiy, saldırıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Donetsk bölgesindeki Kostantinivka’da Rus bombardımanı sonucu en az 16 kişi hayatını kaybetti. Rus teröristler normal bir pazara, dükkanlara ve bir eczaneye saldırarak masum insanları öldürdü. Kayıpların sayısı daha da artabilir. Dünyada hala Ruslarla ilgili herhangi bir şeyle uğraşan herkes bu gerçeği görmezden geliyor. İğrenç, insanlık dışı bir kötülük. Sevdiklerini kaybeden herkese başsağlığı diliyorum. Rus kötülüğü mümkün olan en kısa sürede yenilgiye uğratılmalıdır” ifadelerini kullandı.