Abramovich'in yatı da sudan ucuz hale getirilen yat yakıtı ile  Türkiye'de depoyu doldurdu.Yatlar yakıt ihtiyaçlarını karşılamak için Türk limanlarını tercih ediyor.Döviz kurlarındaki artışlar vatandaşımızı fakirleştirirken, Türkiye’ye geldiklerinde paraları katlanan turistlerin ise yüzünü güldürüyor.

ENAG ve TÜİK enflasyon verilerini açıkladı ENAG ve TÜİK enflasyon verilerini açıkladı

Yaz aylarının gelmesiyle özellikle Ege ve Akdeniz sahillerine turistlerin yanı sıra lüks yat akını da başladı. Patronlar Dünyası’ndan Kenan Gürbüz’ün haberine göre; Muğla kıyıları son dönemde yakıt ikmali için gelen mega yatlara ev sahipliği yapıyor. Son 1 hafta içinde uzunluğuyla dünyanın sayılı motor yatları arasındaki gösterilen Cayman Adaları bayraklı 160 metre uzunluğundaki 'Blue', 107 metre uzunluğundaki "Lana" ve 98 metrelik "Aviva" isimli yatlara Bodrum’da, 77 metre uzunluğundaki “Pi” adlı süper yata ise Fethiye’de yakıt ikmali yapıldı.

742

ABRAMOVICH’İN YATINA 25 TANKERLE 700 BİNER LİTRE YAKIT İKMALİ YAPILDI

İngiltere Premier Ligi'ndeki Chelsea’nin sahibi Roman Abramovich’in 430 milyon sterlinlik yeni süper yatı Solaris‘e Marmaris limanında yakıt ikmali yapıldı. Yatların her birine 25 tankerle 700 biner litre yakıt ikmali yapıldığı öğrenildi.

TRANSİT YAKIT ALMA HAKLARINI KULLANIYORLAR

Marmaris Deniz Ticaret Odası Başkanı Halil Bağlı, yabancı bayraklı gemilerin transit yakıt alma hakkı diye bir hakları olduğunu belirterek şunları söyledi  “Bizde zaman zaman Yunan limanlarında bu hakkımızı kullanıyoruz. Bunun bir limiti yok. Yatın yakıt deposunun kapasitesine göre yakıt alabilirsiniz. Yakıt fiyatları dünyanın neredeyse her yerinde birbirine yakın, en fazla 3-5 sent fark eder. İsterlerse bin ton yakıt alabilirler. Bu durum ülke ekonomisine katkı sağlıyor"