The Sun'ın haberi, Independent Türkçe'nin çevirisine göre Mike Beaton'ın Johannesburg'daki izin gecesinde yaptıklarıyla ilgili "böbürlenerek" mesaj attığı bir kabin ekibi üyesi, pilotun davranışları hakkında yetkilileri uyardı.

Uçuş görevlisi, bir çocuk babası Devonlu pilotun kendisine iki yerel erkek, İspanyol bir kadın ve Galli bir turistle yaptığı "muzır" yaramazlıklarla böbürlendiği mesajlar gönderdiğini iddia ediyor.

Pilot, grubun erkeklerden birine ait bir daireye gittiğini ve burada A sınıfı uyuşturucuların paylaşıldığını söylüyor.

Mesajlardan birinde "Bir yerlerde gömleğimi kaybettim ve buralı çocuklardan biri üzerinde birkaç çizgi kokain olan bir tabak çıkardı" yazıyor. Pilot, "kokain çekmek için kimin göğsünün en uygun olduğuna dair bir tartışma" geçtiğini söyleyerek devam ediyor.

456f3d88ac554898b09ed84524db732e_md

British Airways, The Independent'a şöyle belirtti:

Güvenlik her zaman birinci önceliğimizdir. Mesele BK Sivil Havacılık Otoritesi'ne iletildi ve bu kişi artık bizimle çalışmıyor.
Bir sözcü, yolcuların herhangi bir risk altında olmadığını ve pilotun uçağı uçurmadığını doğruladı. Haberlerde, bu davranışının paylaşılmasının ardından Beaton'ın uyuşturucu testinden geçemediği ve ertesi gün evine gönderildiği belirtiliyor.

The Sun, olayın Güney Afrika'dan BK'ye yapılacak 12 saatlik uçuşun iptal edilmesine yol açarak British Airways'e yaklaşık 100 bin sterline (yaklaşık 3 milyon 320 bin TL) mal olduğunu bildirdi.

İsrail Şam'a hava saldırısı düzenledi! İsrail Şam'a hava saldırısı düzenledi!

BK Sivil Havacılık Otoritesi (CAA), sağlık raporunu geri çektiğinden pilot artık uçamayacak.

CAA'in bir sözcüsü "BK'ye bağlı bir pilotunun uçağa binerken ya da uçaktayken aşırı derecede alkol ya da uyuşturucu madde kullanması halinde havayolu şirketi bizi derhal bilgilendirmeli. Bu durumlarda pilotun sağlık raporunu derhal askıya alırız ki bu da pilotun uçamayacağı anlamına geliyor" diyor.