Cuma günü, Delta Havayolları'na ait bir uçak, ABD'den İspanya'ya gitmek üzere havalanırken bir yolcunun ishal olması nedeniyle kalkıştan yaklaşık 2 saat sonra geri dönmek zorunda kaldı. Uçuş, Atlanta'dan Barselona'ya gitmek üzere planlanmıştı ve 194 sefer numarasıyla yapılmaktaydı.

BİYOLOJİK TEHLİKE 

Uçak kalkışından kısa bir süre sonra pilot, "biyolojik tehlike" olduğuna dair bir bildirimde bulundu ve bu nedenle Atlanta Havalimanı'na geri dönme kararı aldı. Olayın temel nedeni, bir yolcunun ishal olmasıydı.

Konuyla ilgili olarak, bir ses kaydının sosyal medya platformu X üzerinden sızdığı ve bu kayıtta, "Uçağın içinde şu anda ishal olan bir yolcu bulunuyor, bu yüzden Atlanta'ya geri dönmek istiyorlar" ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Tarihi taşları Belçikaya götürüyordu cezası belli oldu Tarihi taşları Belçikaya götürüyordu cezası belli oldu

Delta Havayolları, uçağın içinde yaşanan "tıbbi bir durum" sebebiyle Atlanta'ya geri döndüğünü onayladı. Uçuş, uçağın temizlenmesinin ardından bir günlük gecikmeyle gerçekleştirildi.

UÇAĞA YILDIRIM DÜŞTÜ 

İstanbul'da yaşanan gök gürültülü yoğun yağışlar, Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Diyarbakır seferini gerçekleştiren uçağına yıldırım düşmesine neden oldu. Uçak kaptanı, İstanbul Havalimanı kontrol kulesi ile telsizle iletişim kurarak uçağı geri döndürdü. İstanbul Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra, THY uçağı bakıma alındı. Yolcular, yaklaşık beş saat havalimanında bekledikten sonra uçuşun iptal edildiği bilgisi verildi.  

THY'nin İstanbul-Diyarbakır seferini yapan uçağının iptal edildiği, uçakta bulunan bazı yolcuların sosyal medya hesaplarından paylaştıkları bilgiler arasındaydı. Bir yolcu, "THY Diyarbakır uçağına yıldırım çarptı. Uçuş iptal" şeklinde bir paylaşım yaptı.