Mavi bültenle aranan mafya lideri İstanbul'da yakalandı Mavi bültenle aranan mafya lideri İstanbul'da yakalandı

Milli Savunma Bakanlığı, Gazze'ye yönelik yardım paketlerini taşıyan Türk Hava Kuvvetlerine ait bir uçağın Mısır'a ulaştığını duyurdu. Bakanlıktan gelen açıklamada, Ankara Etimesgut'taki 11'inci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan bölgeye yardım göndermek amacıyla 4 sorti planlandığı ve hazırlanan ilk uçağın Mısır'a başarılı bir şekilde ulaştığı ifade edildi.

SAĞLIK MALZEMESİ YARDIMI 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Gazze'ye yönelik yardım amacıyla planlanan 4 uçak dolusu malzemenin Mısır'a gönderilmeye başlandığını açıkladı.

Uçaklarda tıbbi cihazlar, ilaçlar, jeneratörler ve sağlık malzemelerinin bulunduğunu vurgulayan Koca, "Hasta ve yaralıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek ilaç, tıbbi sarf malzemeleri, destek ve bakım malzemeleri ile savaştan zarar gören travmalı hastalar için ortopedi malzemeleri de gönderilen yardımlar arasında" dedi. Ayrıca, bu yardımların kara yoluyla Mısır'dan Gazze'ye ulaştırılacağını ifade etti. Bakan Koca, milletin insani sorumluluğunu yerine getirmekten gurur duyduklarını belirtirken, "İnsani sorumluluğumuz burada bitmiyor, devamı var" şeklinde konuştu.