İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yurt genelinde terör operasyonu için harekete geçildiğini duyurdu. Yerlikaya düzenlenen operasyon hakkında bilgi verdi.

"TERÖRİSTLERE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ!"

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"BTÖ’ye yönelik tüm Türkiye’de başlatılan  “Kahramanlar” Operasyonları kapsamında; Mersin, Van, Şanlıurfa, Mardin Ve Aydın’da 122 şüpheli terör örgütü üyesi yakalandı

BTÖ’nün istihbarat yapılanmasına yönelik Şanlıurfa merkezli Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Mersin, Şırnak, İstanbul, Bursa, Batman , Denizli , Adana, Kayseri, Antalya, Konya , Isparta ve Kocaeli olmak üzere 16 ilde yapılan operasyonlarda ise 55 şüpheli terör örgütü mensubu yakalandı

Aziz milletimiz bilmesini isterim ki: teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz.

Şu an Türkiye genelinde kırsal alanda  03 Ekim 2023 saat 08.30 itibariyle; terörle mücadele kapsamında,  8 orta çaplı,  458 küçük çaplı olmak üzere 466 operasyon yapılmaktadır.

Sultanahmet'te bina çöktü! Ekipler bölgede... Sultanahmet'te bina çöktü! Ekipler bölgede...

Bu operasyonlara; JÖH, J.Komando ve Güvenlik Korucusundan oluşan  960 tim ve toplam 13.440 kahraman vatan evladı katılmaktadır.

Operasyonlara katılan MİT, Emniyet ve Jandarmamızın her birini alınlarından öpüyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin."