Filistin Sağlık Bakanlığı, bugün İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılarında “Türk Dostluk Hastanesi”nin vurulduğunu duyurmuştu.

Gazze'de Türk hastanesi vuruldu Gazze'de Türk hastanesi vuruldu

Edinilen son bilgiye göre akşam saatlerinde Gazze'deki sağlık idaresine ait Türk-Filistin Dostluk Hastanesi, İsrail savaş uçaklarının yeniden saldırısına uğradı.

Saldırıda hastanenin üçüncü ve son katı bombalandı ve ağır hasara yol oluştu.

NE OLMUŞTU?

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik bombardımanının Şerit'teki kanser hastalarına hizmet veren tek "Türk Dostluk Hastanesi"nde hasara yol açtığını duyurdu.

Hastanenin genel müdürü Sobhi Skaik tarafından yapılan ve bakanlığın Facebook'ta yayınladığı basın açıklamasında, İsrail ordusunun hastanenin çevresini defalarca hedef aldığı belirtildi.

Al Jazeera'de yer alan habere göre, Sobhi Skaik, "Gazze Şeridi'ndeki kanser hastaları için tek Türk Dostluk Hastanesi, çevresinin defalarca hedef alınması sonucu ağır hasar gördü. Saldırı nedeniyle kanser hastaları ve sağlık personeli panik halinde. İşgal, kanser hastalarının acı ve ıstıraplarını arttırmakla ve onları ilaçlardan ve yurtdışında tedavi için seyahat etmekten mahrum bırakmakla kalmadı, şimdi de hastane çevresini hedef alarak hayatlarını tehlikeye attı" açıklamasında bulundu.

Kainat güzelleri makyajsız güzel değil mi? Kainat güzelleri makyajsız güzel değil mi?

Skaik, "İşgalciler, Türk halkının Filistin halkına duyduğu sevginin bir parçasını temsil eden bu yapıyı tüm acımasızlığıyla yıkmak istiyor" dedi.