TRT'de 25 yıldır görev yapan ve bir süre önce gerekçesiz şekilde üç aylığına görevden uzaklaştırılan gazeteci Elif Akkuş, 16 Ekim'de gözaltına alındı. Akkuş, sağlık sorunları nedeniyle "Koroner Yoğun Bakım Ünitesi"ne yatırıldı. Ancak, bugün taburcu edilen Akkuş, daha sonra savcıya ifade vermek üzere Ankara Adliyesi'ne gitti.

25 yıllık TRT muhabiri Elif Akkuş gözaltına alındı 25 yıllık TRT muhabiri Elif Akkuş gözaltına alındı

Gazeteci Müyesser Yıldız'ın aktardığına göre; Akkuş, yaklaşık bir buçuk saat süren savcılık sorgusunun ardından, savcı tarafından tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Dikkat çeken bir detay, dün akşam Akkuş'un gözaltı kararının sözde kaldırıldığıydı, ve hastane odasının kapısında bekleyen polisler gitmişti. Ancak savcının talebiyle hastane, sabah saatlerinde Akkuş'u taburcu ederken, polisler yine geldi ve işlemler onların nezaretinde yapıldı. Gazeteci Akkuş'u avukatı Nazlı Çubuklu'nun bürosuna giderken yine aynı polisler takip etti.

Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu yurt dışına kaçmış Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu yurt dışına kaçmış

Akkuş'un yaşadığı süreç, 25 yıldır TRT'de çalışan bir gazetecinin 20 Nisan'da hiçbir gerekçe gösterilmeden açığa alınmasıyla başlamıştı. Üç aylık "Görevden Uzaklaştırma Tedbiri"nin ardından Akkuş, TRT binasına alınmamış ve hukuki süreç başlatmıştı. Akkuş, 16 Ekim'de gözaltına alındı. Sağlık sorunları da göz önüne alınarak "Koroner Yoğun Bakım Ünitesi"ne yatırılmıştı. Daha sonra ifade vermek üzere Ankara Adliyesi'ne giden Akkuş'a tutuklama istemi geldi.