Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, küresel çapta büyük bir şarkı yarışması düzenliyor. "Gimme The Mic" isimli yarışma, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Avrupa Birliği, Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Brezilya ve Rusya bölgelerindeki yetenekli şarkıcıları bir araya getirecek ve büyük ödüllerin sahiplerini belirleyecek.

30 SANİYELİK ŞARKI VİDEOLARI ÇEKİLECEK

"Gimme The Mic" yarışmasına katılmak isteyenler önce TikTok platformu üzerinden başvuru yapacak. Kayıt işleminden sonra, 7-16 Ağustos tarihleri arasında en az 30 saniyelik şarkı söyleme videolarını çekip "#GIMMETHEMIC" etiketiyle paylaşmaları gerekecek. Şu anda sadece TikTok ABD tarafından paylaşılan bu sürecin küresel finali hakkında da bilgiler verildi. Ardından yerel değerlendirmeler başlayacak. ABD'de, başvurular arasından en popüler 30 başvuru seçilecek ve bu yarışmacılar ikili yarışmalarda yarı finallerde yarışacak.

FİNALE 10 YARIŞMACI KALACAK

Google 'Gemini' tanıtıldı. Google yapay zeka modeli neler yapabiliyor? Google 'Gemini' tanıtıldı. Google yapay zeka modeli neler yapabiliyor?

ABD'deki yarı finaller, TikTok'un resmi hesabından canlı yayınlanacak ve birçok içerik üreticisi de misafir olarak katılacak. İzleyiciler de canlı yayını izleyerek oy kullanabilecekler. ABD'deki yarı final sonrasında seçilen 10 yarışmacı, diğer bölgelerin kazananlarıyla birleşecek ve ABD Büyük Finaline katılacaklar. Büyük finalde birinci olan kişi, 50 bin elmas ödül (yaklaşık 1.433.500 TL) kazanacak ve LIVE Küresel Final'e gitmeye hak kazanacak.

500 BİN ELMAS 

TikTok, diğer bölgelerden de benzer veya aynı yöntemlerle finalistlerini seçecek. LIVE Küresel Final, 22-23 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek ve bu final sonrasında kazananlara toplamda 500 bin elmas ödül (yaklaşık 14 milyon 335 bin TL değerinde) verilecek. Kazananlar, TikTok'un resmi hesaplarında duyurulacak.