Öldürülen anne-kız için Rusya’da kampanya Öldürülen anne-kız için Rusya’da kampanya

Amerika'nın uzun soluklu dizisi The Simpsons'ta yıllar önce yayınlanan bölümlerinde yer alan birçok olayı önceden bilmesi dikkat çekti. Dizide geçen Donald Trump'ın ABD Başkanı olması gibi birçok olayın tutmasıyla bir kez daha gündeme geldi. 

Çizgi film dizisi izleyenlerini şaşırtmaya devam ediyor. Son tahminleri herkesi hayrete düşürdü. Çizgi film dizisi aşırı sıcaklarla ilgili gelecekte olacakları tahmin ettiği yönünde son zamanlarda birçok iddia var.

İddialara göre çizgi dizinin geçtiği Springfield kasabası, kavurucu sıcaklar nedeniyle felakete sürükleniyor. İş yerleri kapanıyor, insanlar aşırı sıcaklar yüzünden yaşamlarını yitiriyor ve evden dışarı çıkmak mümkün olmuyor.

Bahsi geçen sahneler bilim insanları ve aktivistler tarafından iklim değişikliğine dikkat çekmek için yapıldığına inanılıyor.

Son yıllarda artan aşırı sıcakların, The Simpsons’ın 2024 sezonunun tahminlerinden biri olarak gelecekte insanların karşısına çıkacağı, evlerine kapanabileceği iddialarını ortaya atıldı. Fakat bu tahminler zaten 2023 yılında gerçekleşti. 

2023 yılında İran'da bazı bölgelerde hava sıcaklığının 51 dereceyi bulması beklendiği için hükümet, 2-3 Ağustos perşembe gününü tatil ilan etmişti. Öte yandan Fransa'daysa aşırı sıcaklar nedeniyle 400'den fazla kişi hayatını kaybetti.