Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un ayrılığıyla ilgili haberleri resmi olarak yalanladı.

TFF, STEFAN KUNTZ İDDİALARINI YALANLADI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Stefan Kuntz ile ilgili medyada çıkan ayrılık haberlerine resmi bir açıklama ile yanıt verdi. TFF'nin resmi X (Twitter) hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, Stefan Kuntz'un ayrılığına dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin Stefan Kuntz'u 20 Eylül Çarşamba günü Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde bir toplantıya davet ettiği belirtildi. Türkiye Futbol Federasyonu sözleşmesi devam eden A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'u, yaşanan bu spekülasyonların ardından resmi olarak davet etmiş oldu.

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Bir süredir yazılı, görsel ve dijital medyada yer alan A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile ilgili haberler ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Türkiye Futbol Federasyonu sözleşmesi devam eden A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'u 20 Eylül Çarşamba günü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile toplantı yapmak üzere Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ne resmi olarak davet etmiştir."

NE OLMUŞTU?

60 yaşındaki Stefan Kuntz'un EURO 2024 Elemeleri grup aşamasında Ermenistan'a mağlup olması sonrası eleştirilere maruz kaldığı ve bu eleştirilerin ardından Japonya ile oynanan özel maçta da Türkiye mağlup olmuştu. Bu sonuçların ardından Kuntz'un oyuncuları eleştiren açıklamalar yapması ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin "Kuntz kendi bacağına ateş etti" şeklindeki yorumları, teknik direktörün geleceği hakkında spekülasyonlara yol açmıştı.