Ankara'da dün (1Ekim) İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik gerçekleştirilmek istenen terör saldırısını engelleyen cesur polis memuru, hastane odasından bir video mesaj paylaştı.

Ankara Kızılay'da bombalı saldırı! Ankara Kızılay'da bombalı saldırı!

Canı pahasına terör saldırısını engelleyen kahraman polis memuru paylaştığı videoda, "Ben çok iyiyim. Ben çok iyiyim, arayan herkesten Allah razı olsun. Normal odaya geçince haber veririm. Şu anda durumum çok iyi, çok şükür" dedi.

Patlamanın ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bir açıklama yaparak şunları belirtti: "Saat 09.30 sıralarında İçişleri Bakanlığı binamızın Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen 2 terörist, bombalı saldırı eylemi gerçekleştirdi. Teröristlerden biri kendini patlattı, diğer terörist ise etkisiz hale getirildi. Açılan ateş sırasında 2 Emniyet mensubumuz hafif şekilde yaralandı. Kahramanlarımıza acil şifalar diliyorum."

Etkisiz hale getirilen teröristin üzerindeki bomba kontrollü bir şekilde imha edildi. Ayrıca aracın yanında bir roketatar bulundu.

Boykotlu Ürün Sorgulama | Marka Boykot Arama | En Güncel Boykot Listesi Boykotlu Ürün Sorgulama | Marka Boykot Arama | En Güncel Boykot Listesi

Olayın ardından TBMM'ye giriş ve çıkışlar geçici olarak güvenlik önlemleriyle durduruldu.

Ankara'daki terör saldırısını yapan bir teröristin kimliği belli oldu Ankara'daki terör saldırısını yapan bir teröristin kimliği belli oldu