Çanakkale Kahramanları Parkı'nda, Atatürk'e benzemediği için tepkilere neden olan büst, yeniden gözden geçirilmek için kaldırıldı.

 Çanakkale Belediyesi'nce 60'ıncı Uluslararası Troya Festivali etkinlikleri kapsamında; Çanakkale Kahramanları Parkı inşa edildi. İçinde Atatürk'ün büstü başta olmak üzere Çanakkale Savaşları'nda savaşan askerleri temsilen yapılan büstünün yanı sıra Ezineli Yahya Çavuş, Mehmet Akif Ersoy, Hafız Hamdi Dumrul, Selma Rıza Hanım, Tophaneli Hakkı Bey ve Cevat Çobanlı'nın büstünün yer aldığı parkın açılışı, 13 Ağustos'ta yapıldı. Parktaki kaidesi ile 180 santimetrelik döküm fiberglass Atatürk büstü ise sosyal medyada eleştiri ve tepkilere neden oldu. Atatürk'e benzemediği ileri sürülen büst, tepkiler sonrası revize edilmek üzere kaldırıldı.

Psikolog Esra Ezmeci'den ilginç iddia! Psikolog Esra Ezmeci'den ilginç iddia!

Çanakkale Belediyesi'de konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada da "Çanakkale Kahramanları Parkı'nda bulunan Atatürk Heykeli; eleştiriler üzerine sanatçı tarafından yeniden gözden geçirilmek üzere alınmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.