İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Kurtoğlu, önümüzdeki dönemde hepimizin şahit olacağı ‘Yeni Dünya Düzeninde 3 Temel Yerleşim ve Hayat Tarzı’ hakkında Samimi Haber'e önemli açıklamalarda bulundu. 

Kurtoğlu: “Yeni hayat tarzlarının açılımı:

1-Mega kentler köleler fakir ve evrensel gelir (UBI) maaşlı geniş kitleler (Temel Vatandaşlık Geliri)

2-Akıllı kentler küresel güç sahiplerinin yönetimindeki kesim

3-Tarihi ören alanları ve kırsal kesimde yaşayanlar 

Covid-19 pandemisiyle ilgili ip uçları verilen ‘Evrensel Gelir ya da Vatandaşlık Maaşı’ kavramlarının bir anda ortaya çıktığının zannedildiğini, oysaki 1960’lı yıllarda İngiltere’de ABD’de denendi ve artısı eksisi gözlemlendi” dedi.

Gazeteci Murat Bayar, ‘Mülkiyetsizleştirme’ kavramıyla ilgili Ali Mutlu Köylüoğlu’nun Türkiye’de Temel Vatandaşlık Geliri kurucularından olduğunu dünyadan bağımsız olarak yeni bir Türkiye Maaş Modeli üzerinde çalıştığını hatırlattı. Açılımının da hiçbir vatandaş ayrımı yapılmaksızın herkese eşit maaş verilmesi olduğunu söyledi.

Bunun üzerine Kurtoğlu: Evrensel Vatandaşlık Geliri” insanlığa kurulmuş en büyük tuzaktır. Son 200 yıldır dünyadaki para sistemi üzerinden yeni hareketleri ve siyaseti kontrol eden yapının başındaki isim Nathan Rothschild, Twitter’da “Hiç olmadığı kadar küresel sosyalizme yakınız” dedi.

Gazeteci Murat Bayar: “Küreselciler “Evrensel Vatandaşlık Maaşı” modeli için insanlara çip takılması gerekiyor diyebilir mi?"

Kurtoğlu: “Şu anda Arjantin ve Meksika’da inekler üzerinde çip uygulaması başladı. Bu sayede ineklerin daha fazla doğum yapması hedefleniyor. Bu sistem zaman içinde insanlara da uygulanacak ve 21. yüzyılın savaş alanı insan bedeni, insan beyni ve insan zihni olacak” dedi.

Kurtoğlu, yapılan bütün çalışmaların sebebinin para, inanç ve gıda üzerinden tüm insanlığı kontrol etmek olduğunu söyledi.

Kurtoğlu: “Mega kentler sürekli yatırım gerektiren kısır döngü şeklinde ve tüketime yönlendiriyor. Ayrıca kitlelere daha kolay ulaşılabilmeyi sağlayıp kontrol altında tutuluyor. Sosyal medyanın, genetiği değiştirilmiş gıdanın, sinema ve film sektörünün yarattığı bir zina var. Teknoloji gelenekleri, mitolojik inançları yıkıyor” ifadelerini kullandı..

Scooterın son kurbanı siyasetçi Kadir Gökmen Öğüt oldu! Scooterın son kurbanı siyasetçi Kadir Gökmen Öğüt oldu!

KIZLAR HORMONLU TAVUKLA ERKEN BLUĞA ERİYOR

Gazeteci Murat Bayar, Onkoloji Uzmanı Dr. Yavuz Dizdar’ın tavuğun da genetiğinin değiştirildiğini bunu çok sayıda yiyen kız çocuklarının buluğ çağına erken girmesine neden olduğunu hatırlattı.

ERKEKLER GÖĞÜS KÜÇÜLTME OPERASYONU OLUYOR

Bu konu üzerine 'Yapay et' hikayesine atıfta bulunan Kurtoğlu: “Önümüzdeki 60-70 yıl içinde tavuklar laboratuvar ortamında yetiştirilecek. Diğer taraftan bundan 5 yıl önce sadece İstanbul’da Nişantaşı’nda yapılan erkeklerde göğüs küçültme operasyonları artık Anadolu’nun bütün ilçelerinde yapılmaya başlandı. Türkiye’de bu durumun önüne geçmek ve milli bekamız için Tarım ve Sağlık Bakanlıkları yeniden yapılandırılmalı. Mevcut merkezi teşkilatlarla bu meseleleri çözmek mümkün değil. Bürokrasi önemli ölçüde küresel lobilerin elinde”  ifadelerini kullandı.

İSTANBUL’DAN VİLLA DEĞİL, KÖYDEN TOPRAK ALIN!

Kurtoğlu: “Ekonomik krizin en büyük tetikleyicisi ev fiyatlarının düşmesi. Orta gelirli vatandaşı da ev alamaz hale getirdiler. Dünya genelinde yavaş yavaş elit yapının elinde olan gayrimenkuller kamulaştırılıyor ve buralara günde 16 saat çalışan insanlar yerleştiriliyor. Böylece insanların kontrolünün kolaylaştırılması hedefleniyor” dedi.

Günümüzde mega kentlerde ev almanın, kırsal alandan da arsa satmanın mantıklı olmadığını söyleyen Kurtoğlu, Bill Gates ve Elon Musk’ın binalarını satıp binlerce dönüm arsalar satın aldığını hatırlattı.

Kurtoğlu: “İnsanı boğan ve kısır döngüye girmiş mega kentlerden ev almayın, kırsal yerlerdeki arsalarınızı satmayın. Mega kentlerde ev alma imkanı olmayan, fakirleştirilmiş, köleleştirilmiş insanların tutulduğu, kontrolün kolay olduğu bir sistem kurulmaya çalışılıyor. Ülke vatandaşlığı yerine, şirket vatandaşlığı geliyor” açıklamasında bulundu.