Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş., Starbucks ürünlerinin satılmaması için, Yüksek Hızlı Tren (YHT) kafeteryalarını işleten şirkete bildirimde bulundu.

ABD'li kahve zinciri Starbucks, Filistin ile dayanışma mesajı yayınlayan "Starbucks Workers United" sendikasına dava açacağını açıklamıştı.

TCDD Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Yalçın, konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Yalçın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Erdoğan'ın koruması Yunan basınının gündeminde! Erdoğan'ın koruması Yunan basınının gündeminde!

"Ekim ayının ilk günlerinden itibaren uluslararası kamuoyunda infiale sebep olan, mazlum FİLİSTİNLİ kardeşlerimize yapılan soykırım ve işgalci israil’i eleştiren çalışanlarına yönelik mobing uygulayan bahse konu kahve üreticisi firma ile Şirketimizin herhangi bir sözleşmesi bulunmamaktadır."

YHT kafeteryalarını işleten şirketten Starbucks ürünlerini satmamasını istediklerini aktaran Yalçın, "Yüksek Hızlı Trenlerimizde kafeteryaların işletmeciliğini yapan yüklenici firmaya, bahse konu kahve üreticisi firmanın ürünlerinin yerine, alternatif ürünlerin yolcularımıza sunulması ile ilgili resmi bildirimde bulunulmuştur. Necip Milletimiz her zaman zalimlere karşı mazlumların yanında yer almıştır. TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü olarak her zaman FİLİSTİNLİ kardeşlerimizin yanında olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız" ifadelerine yer verdi.