Halka arz ilgisinde büyük artış yaşanıyor! Yenilenebilir enerji sektöründe tüm zamanların talep rekoru kırıldı. Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Tatlıpınar Enerji'nin halka arzına yoğun bir ilgi gösterildi.

 Tatlıpınar Enerji'nin 10-11 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen talep toplama süreci sona erdi. Şirketin halka arzına, 2 milyon 355 bin 601 bireysel başvuru geldi.

 Şirketin mevcut ödenmiş sermayesi 245,4 milyon TL olan Tatlıpınar Enerji'nin yüzde 25,03'ü halka arz edildi. Vakıf Yatırım ve İnfo Yatırım liderliğinde gerçekleştirilen halka arzın büyüklüğü 1 milyar 579 milyon 500 bin TL olarak kaydedildi.

İlk Kez Ev Alacaklar Dikkat! İslam Memiş Paranın Şifresi Programına Konuk Oldu İlk Kez Ev Alacaklar Dikkat! İslam Memiş Paranın Şifresi Programına Konuk Oldu

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Burak Kutluğ, "2 milyon 355 bin 601 bireysel yatırımcının yoğun ilgisi ile yenilenebilir enerjide tüm zamanların talep rekoru kırıldı. Bu yoğun ilgi, bize duydukları güvenin de bir göstergesi, gurur duyduk" şeklinde konuştu. Şirketin gelecekteki yatırımlarının da yatırımcılara olumlu haberler getireceğini vurguladı.

Burak Kutluğ, "Gayrimenkul sektöründeki güvenimizi, borsa yatırımcılarına da sağlamayı hedefliyoruz. Talep toplamada kırılan rekor da bu güvenin bir yansıması" dedi.