Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan kararla oyuncu Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürü olarak atanmıştı. DT eski genel müdürü Mustafa Kurt'un görevden alınıp yerine Tamer Karadağlı'nın atanması bazı kesimleri memnun ederken bazılarının da tepkisine neden olmuştu.

tamer7

Muhalif sanatçılar iktidara yakın gördükleri Tamer Karadağlı'nın Devlet Tiyatroları genel müdürü olarak atanmasını sert bir dille eleştirmişti. Eleştirilere yanıt vermemeyi tercih eden Tamer Karadağlı, "Sadece kurumu öne çıkarmak gerektiğini" belirtmekle yetindi. Eleştirilerin odağındaki isim olan Karadağlı bugün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya geldi. 

tamer6

KARADAĞLI KARŞILADI

Semanur SAYGIN ÖZAY yazdı  "Yıkılsın Cam Duvarlar" Semanur SAYGIN ÖZAY yazdı "Yıkılsın Cam Duvarlar"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Devlet Tiyatroları'nda, yeni sezonda sahnelenecek temsiller hakkında bilgi almak üzere DT Genel Müdürlüğü İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi'ne gitti. Bakan Ersoy'u DT Genel Müdürlüğü İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi'ne gelişinde genel müdür Tamer Karadağlı karşıladı.

Tamer Karadağlı, Bakan Nuri Ersoy'a ekim ayında perdelerini açacak Devlet Tiyatroları'nda sahnelenecek temsiller hakkında bilgi verdi. Bakan Nuri Ersoy ayrıca kostüm hazırlık çalışmalarını da inceledi.

tamer5

Yeni sezonda giyilecek kostümlerin hazırlık çalışmalarını da inceleyen Bakan Nuri Ersoy, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen oyuncu seçimlerini de izledi.

tamer4

Ersoy, sanatçılara başarı dileğinde bulundu.

tamer3

Ziyarette Nuri Ersoy'a Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcıları Süleyman Şahin, H. Emre Başer, İbrahim Aktürk ve Başrejisör Sükun Işıtan da hazır bulundu.

tamer1

Ziyaret son dönemde genel müdürlük görevine atanmasıyla birlikte eleştirilerin odağında yer alan Tamer Karadağlı'ya destek olarak algılandı.