Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş’ın gündeminde eski futbolcuları Anderson Talisca ile İspanyol yıldız Sergio Ramos var. İki dünya yıldızının transfer ihtimaline ilişkin Beşiktaş’ın Asbaşkanı Emre Kocadağ, Fanatik gazetesine önemli açıklamalarda bulundu.

RAMOS’UN MAAŞ TALEBİ

En pahalı koltuk 140 bin lira En pahalı koltuk 140 bin lira

Sergio Ramos için yıllık 5 milyon euro maaş talebi olduğu yönünde medyada haberler yazıldığını hatırlatan ancak Ramos’un medyada yazılan rakamın iki katından biraz fazla istediğini söyleyen Kocadağ, açıklamalarının devamında ise “Şu an Arabistan’a gitse piyasası yıllık 23-25 milyon euro. ‘Adriano’yu getirdin, Ramos niye olmuyor’ diyorsunuz. O zaman Adriano örnek Barça’da 5’e oynuyordu. Piyasası 3’e indi, aldım. Ramos’un piyasası aynı değil." diye konuştu.

“TALSICA İMKANSIZ GİBİ”

Talisca’nın transferi hakkında da konuşan Kocadağ, oyuncu ile görüştüklerini belirttiği açıklamasında “Talisca’nın aldığı ücret belli. Kulübü oyuncuyu bırakmak istemiyor. Sanırım bu yüzden olacak; verdiği ücretin 3 katı üstünde bedel çıkarmışlar. O yüzden imkansız gibi."

"BEŞİKTAŞ BİRİNİ İSTİYORSA ÇEKİP ALIR"

Açıklamalarının devamında listelerinde yer alan diğer isimler için de konuşan Kocadağ, farklı oyuncular ile de görüştüklerini belirterek şunları dile getirdi:

“Transferde kimse ile yarış içinde değiliz. Sadece bütçemize, işimize katkı verip vermeyeceğine bakıyoruz. Beşiktaş birini istiyorsa çekip alır. Şampiyonluk için kadro kuruyoruz. Buna inanıyoruz"