Tadic'in Fenerbahçe'ye transferi sırasında konuşan Jansen, gelecekte Tadic'in Ajax'a geri döneceğini öne sürdü.

"TADIC AJAX'A DÖNECEK"

Bein Sports'ta yer alan habere göre Jansen, Tadic ile ilgili yaptığı açıklamada "Bence birkaç yıl içinde, futbolu bıraktığında geri dönecek. Tadic'i 10 yıl sonra Ajax'ın teknik direktörü olarak görüyorum. Kendisi de bunu istiyor. Bu tür insanlar gerçek Ajax ruhunu taşırlar." dedi.

"BOŞA BİR UĞRAŞTI"

Ayrıca Tadic'in Ajax'tan ayrılmasının ardındaki çabaları hakkında da konuşan Jansen, "O, her şeyi bir arada tutmak ve işlerin yolunda gitmesi için gerçekten çok uğraştı. İşlerin yolunda gitmesini istiyordu. Ama bu maalesef boşa bir uğraştı." şeklinde konuştu.

"AJAX'IN DURUMU TADIC'İ ÜZÜYOR"

Beşiktaş'ta, derbi öncesi sakatlık haberi! Beşiktaş'ta, derbi öncesi sakatlık haberi!

Tadic'in Ajax'tan ayrılmasının ardından kulübün içinde bulunduğu durumu da değerlendiren Jansen, Ajax’ın içinde bulunduğu durumun Tadic’i üzdüğünü belirttiği açıklamasında "Geçen yıl çok fazla şey yapmak zorunda kaldı. Bu da gözlerden kaçtı. Herkes onu performansı yüzünden eleştirdi ancak soyunma odasında ve antrenman sahasında ne kadar önemli bir isim olduğunu görüyorsunuz. Bunu daha önce de söylemiştim. Şu anda Ajax'ta olanları yaşamak zorunda kalmayacağı konusunda iyi hislerim var." şeklinde ifadeler kullandı.

Sezon başında Fenerbahçe'ye katılan Tadic, takımıyla 13 maça çıkarken 4 gol ve 2 asistle performans sergiledi.