Halk TV'den Seyhan Avşar'ın "Soylu’nun İstanbul’daki Gizli Villası! Komşu Olmak İsteyen 3 Milyon 500 Bin Dolar Ödüyor!" başlıklı haberini AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu sert bir şekilde yalanladı.

Avşar, Süleyman Soylu’nun 28 Mayıs seçimlerinden birkaç ay önce İstanbul’da Mayevera isimli projeden 3 milyon dolara (83 milyon TL) villa satın aldığını, ancak villayı kendi üzerine yaptırmadığını iddia etti. 

Avşar, Soylu ailesine villayı satan kişiye ulaştıklarını iddia ederek görüşmenin detaylarını şu şekilde aktardı:

-Peki Sayın Soylu’ya yakın bir villa var mıdır bize satabileceğiniz? Nezih bir konut olsun istiyoruz.

Mayevera’nın konsepti nezih. Nerede oturursanız oturun nezih bir proje. Satılık çok fazla seçeneğimiz yok. Bir iki tane el altından satılık yer var. Proje 4 etaptan oluşuyor. 150 konut var. Mesela Süleyman Beyler 1. Etaptan daire aldı.

-1. Etaptan daire var mı? Sayın Bakan'a komşu olmak isteriz.

Aslında şu an da o etapta daire yok. Diğer etaplarda var. Deneriz…

-Fiyatlar etaplara göre değişiyor mu?

Hayır. Aslında etaba göre fiyatlar değişmiyor. Mesela ev yenilenmiş mi ona göre fiyatlar değişiyor. Bir de klasik mal sahiplerinin fiyat beklentisi. ‘Herkesin evi kendine güzel’ mantığı var.

-Peki ortalama fiyatlar nedir? Bütçemizi ona göre ayarlayalım…

Yenilenmemiş bir evim var. 3 milyon 600 bin dolara size satabilirim. Yenilenmiş iki dairem var. Onları da size 3 milyon 750 bin dolar civarında satabiliriz.

-Sayın Bakan ile yakın olmaktan şeref duyarız. Onlar ne zaman taşınır acaba?

Ben onlara tamamlanmamış bir daire verdim. Sıfırdan her şeyi kendileri baştan yapıyorlar. Tadilat daha bir iki ay sürer.

-Satışı ne zaman gerçekleştirdiniz?

11 ay önce satışı yaptık. O dönem bir tık daha düşüktü fiyatlar. Dairenin içini komple kırmıştık. 3 milyon dolara çok yakın bir fiyata sattık. Ama şöyle düşünün içi dahi şap vaziyetteydi. Bakan Beyin yakın dostları benim arkadaşımdı. Aracı oldular.

-Şimdi bizim tapu eşimle müşterek olabilir… Sayın Soylu ailesi nasıl yaptılar tapu konusunu?

Tapu işlemlerini yaparken sayın Bakan’ın ismini kullanmadılar. Süreci biraz daha confidential (gizli) yürüttüler. Ben de çok kurcalamadım. Çok kıymetli dostlarımın aracılığıyla gelmişlerdi.

-Peki bizde confidential (gizli) yürütsek sorun olur mu?

Yok canım ne sorun olacak. Onlar öyle yaptılar. Size de öyle yaparız. Onların aldığını da kimseye söylemiyoruz. Siz direkt sorunca yalan söyleyemedim.

Mardin’de 1’i kırmızı kategoride olmak üzere 2 terörist etkisiz Mardin’de 1’i kırmızı kategoride olmak üzere 2 terörist etkisiz

SOYLU İDDİALARI YALANLADI

Süleyman Soylu ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Soylu, "Aylardır olduğu gibi bugün de güne yine bir Süleyman Soylu yalanı ile başlıyoruz."  diyerek şu ifadeleri kullandı:

"Günün haberi, attığı yalanlar, aldığı nefesten fazla bir sözde “gazeteciden”… On beş yıldır Bahçeşehir’de oturuyorum. Allah izin verirse de oturmaya devam edeceğim. Evi bir yılı aşkın süre önce terör örgütlerine ve organize suç örgütlerine hedef gösterecek şekilde yine sizler tarafından ifşa edilen oğlum, Çekmeköy’deki başka bir eve tadilatı karşılığında kiracı olarak taşınmak istedi. Şimdi onu da ifşa ettiniz. Örgütçü arkadaşlarınıza söyleyin, şimdi oraya da taşınmayacak. Daha önce ifşa olan, Halk tv sahibinin de oturduğu, aynı yerde oturmaya devam edecek. Gazeteci olan son cümleden yeni bir haber daha çıkartır, hadi bakalım…"