İşte Selena Gomez'in yeni sevgilisi İşte Selena Gomez'in yeni sevgilisi

FBI ve İtalyan polisinin en tehlikeli mafya lideri olarak kayıtlara geçirdiği  Matteo Messina Denaro öldü. Denaro ülkenin güneyindeki Sicilya Adası’nda faaliyet gösteren ‘Cosa Nostra’ isimli mafya grubunun ‘büyük patron’u ve bazı katliamların planlayıcısı olarak biliniyordu.  İtalyan ANSA ajansının haberine göre mafya lideri, kolon kanseri tedavisi gördüğü L’Aquila kentindeki cezaevi hastanesinde öldü.

Denaro, yıllarca firari olarak yaşadıktan sonra 16 Ocak’ta ülkenin güneyindeki Palermo kentinde tedavisi için gittiği özel bir klinikte teknik takip sonucunda yakalanmıştı.

matteo-messina-5
30 YIL YAKALANAMADI

Denaro'nun uzun yıllar boyunca yakalanmaması ise dünya çapında ses getirmişti. Yıllardır FBI tarafından aranan “dünyanın en azılı 10 suçlusu” arasında yer alan Denaro’nun yakalanması, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni tarafından “Ülkemiz için büyük bir zafer” diye nitelenmişti. Mafya ile mücadele eden yargıç Giovanni Falcone, 1992'de Messina Denaro'nun başını çektiği Sicilya'daki Cosa Nostra tarafından öldürüldü. 1990’larda İtalya’yı kasıp kavuran katliamlar döneminin doruk noktasıydı.  Messina Denaro'nun organize suç örgütü, kayıtlara geçen 20'den fazla kişinin ölümüne neden olan sıralı cinayetleri ile biliniyordu.