Antalya'da tatil yapan bir turist, bir tekel bayiinde yaşadığı olayla bir sigara dolandırıcılığını deşifre etti. Bir Türk arkadaşıyla sigara almaya giden turist, yaşanan dolandırıcılığı ifşa etmek için sesini yükseltti.

Olay, Antalya'da bir tekel bayiinde meydana geldi. Bir Türk gencin sigara alışverişi, turistin dikkati sayesinde bir dolandırıcılık vakası olarak gün yüzüne çıktı. İlk olarak Türk gencin sigara isteği üzerine, esnaf resmi fiyatı 52 lira olan ürünü 55 liraya sattı. Ancak işler, turistin aynı sigarayı istediğinde değişti.

“EĞER İSTİYORSAN FİYAT BU”

Turist, aynı sigarayı almak istediğinde esnaf, Türk gence 55 liradan sattığı sigarayı turiste tam 4 Euro (116 lira) fiyatla sunmaya çalıştı. Turist, sigaranın resmi fiyatının 52 lira olduğunu hatırlatarak itiraz etti.

116 lira fiyatı gören turist ise esnafa sigaranın resmi fiyatının 52 lira olduğunu söyledi. Bunun karşılığında esnaf ise turiste “eğer istiyorsan fiyat bu” dedi.

“TURİSTE FARKLI FİYAT VERİYORUZ, SÖYLEME”

Turist sigaranın fiyatının 52 lira olduğunda ısrar edince ve Türk gence kaç liradan verdiğini sorunca ise esnaf, Türk gence “Biz turiste ayrı fiyat veriyoruz. Söyleme” diye karşılık verdi.

“GİDİN, BAŞKA YERE”

Türk genç ise turist için o benim arkadaşım ona da aynı fiyattan ver deyince ise esnaf, “Kardeş vermiyoruz. Sana da vermezdim de. Sana da verdiğime pişman oldum” dedi. Daha sonra ise Türk gence sattığı sigarayı geri alan esnaf “gidin başka yere” diyerek tepki gösterdi.