Dumping sendromu olan ve organlarında hasar oluştuğunu belirten Seren Serengil, hastalığın bu denli ağır olmasının nedeninin bağırsaklarına yapılan ameliyattan dolayı olduğunu açıkladı. Serengil, 'Obez değilseniz asla mide küçültme ameliyatı yaptırmayın' diyerek sosyal medya hesabından herkesi uyardı.

Reynmen, Altın Kelebek'te ödül alamayınca bakın ne yaptı Reynmen, Altın Kelebek'te ödül alamayınca bakın ne yaptı

Seren Serengil paylaşımında şu açıklamayı yaptı:

Sizlerle niye bu hastane günlüklerini paylaşıyorum biliyor musunuz? Asla obez değilseniz zayıflama ameliyatlarında yaptırmayın… Mide küçülmeye bir sorun olmadı fakat sonradan yaptırdığım gastrit bypass beni 43 kg ya düşürdü her yemek sonrası fenalaştım safra kesem alındı böbrekte taş oldu karaciğer için siroz gidiyor dendi çoklu organ yetmezliğine gidiyordum neysek geri dönüşüm ameliyatı oldum yüzde elli şans verdi doktor yaşar yaşamaz neysek ameliyattan sonra kilo aldım toparladım biraz ama her yemekten sonraki fenalaşma hissim maalesef geçmedi yemek yediğim anda sofrada 10 dakika duramıyorum dünya başıma yıkılıyor midem bulanıyor istifra ediyorum tuvaletten çıkamıyorum hayat kalitemiz bitti ve ben sözlere çok belli etmeseydin bunu çekiyorum en son tatilde çarpıntı fenalık nefes alamama şikayetiyle İstanbul'a geldim şimdi mideme alt mideme bakacaklar bu sureci kaç yıldır çekiyorum.. Ben hiç bir zaman obez değildim ve bu ameliyatı yaptırmak istememde bana bu kadar agresif bir ameliyat yapılmamalıydı üstelik bağırsak 4 metre eksik yediğim an normal sindirim olmadığından fenalık hissi oluyor kısacası sevgili hanımlar diyorsunuz ya çok zayıfsın kilo bu kadar alabiliyorum bağırsaklarda doğru dürüst emilim yok organlar beslenemiyor bende öyle…

Aman sakın bağırsaklarınıza dokunmayın… Özenmeyin ben hala çekiyorum arıza kalıyor... balık etli olmak çok daha güzel. Sakin yaptırmayın. Ve hekim seçimi de çok önemli bunu da iyi araştırın şimdi mideme bakacaklar bayıltıp öğleden sonra çıkacağım merak edilecek bir şey yok Prof. Dr. Alper Çelik hocamın kontrolündeyim o olmasa ne yapardım sadece çektiğim sureci görün özenmeyin istedim kaç yıldır böyleyim biliyorsunuz Sevgiler.

Ekran görüntüsü 2023-08-12 125506