Projelerine değinen Adalı, kongre üyelerinden 3 Aralık'ta düzenlenecek olan olağanüstü seçimli genel kurulda destek istedi.

Serdal Adalı'nın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Rahmetli Başkanımız Süleyman Seba’nın memleketi Sakarya’da aranızda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Gönül isterdi ki, Beşiktaşımızın içinde bulunduğu bu kötü durum olmasaydı ve daha mutlu bir vesileyle huzurlarınızda olsaydım.

Maalesef camiamız son senelerin en büyük maddi ve manevi erozyonunu yaşamakta.

Bizim de tek amacımız ve aday olmamızın en büyük sebebi bu durumu tersine çevirmek ve Beşiktaşımızı en kısa zamanda layık olduğu yere getirmektir.

WhatsApp Görsel 2023-11-19 saat 21.01.37_1a39e4b3

Soru: Beşiktaş’ın mali yapısı ve borçluluk durumuyla ilgili neler söylemek istersiniz?

Cevap: Beşiktaş’ın ne kadar borcu ve ödemesi var hepsine tamamıyla hakimim. Genel kurul uygun görür de başkan olursam 4 Aralık günü uygulamaya koyacağımız planımız hazır.

Ama ilk önce futbol takımını ayağa kaldırmamız lazım. Okuyoruz, görüyoruz her yerde ufuktaki projeler konuşuluyor. Ama en önemlisi sportif başarı. Mehmet Özdilek’le birlikte Rıza hocayla konuşup ilk bu işi çözeceğiz. Biz bu camiayı tekrar havaya sokarsak stat gelirlerinden puan gelirlerine, Avrupa kupası gelirlerinden sponsorluklara, urun satışından yeni projelere hepsi birbirini tetikleyerek artmaya devam edecektir. 

Soru: Euro ile borçlandığımız bir sistemde borcu azaltma adına plan nedir?

Cevap: Bununla ilgili bir gayrimenkul geliştiriyoruz. Ben hiçbir şekilde ayakları yere basan bir proje olmadan kimseye bir şey sunamam. Göz boyamak için hayali proje üretemem. Bir Ankara seyahatim olacak, akabinde tüm detayları sizinle paylaşacağım.

WhatsApp Görsel 2023-11-19 saat 21.01.36_20d53355

Soru: Deplasmana giden taraftar çok eziliyor, burada deplasmana giden taraftarlarımızın evlerine mutsuz dönüyorlar, bu konuda bir planınız mevcut mu?

Cevap: Rahmet eylesin Yaşar müdürümüz vardı. Rahmetli olmadan önce görevi buydu. 1 gün önce deplasmana gider güvenlik kurulu toplantılarına katılırdı. Otobüs plakaları, kaç kişi gelecek planlardı. Bunun için yönetim kurulundan ya da dışarıdan bu işlere bakacak bir kişiyi görevlendirmek istiyoruz. Meali şu, Beşiktaş taraftarını hiçbir yerde asla yalnız bırakmayacağız."

Fenerbahçe'den "Karagümrük" çıkışı: "Maçı tekrar oynayalım!" Fenerbahçe'den "Karagümrük" çıkışı: "Maçı tekrar oynayalım!"