Melike Şahin'nden iptal olan İBB konseri hakkında açıklama Melike Şahin'nden iptal olan İBB konseri hakkında açıklama

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, köşe yazısında CHP’de belirsizlik havasının giderek dağılmaya başladığını kaleme aldı. Selvi, taşların yerine oturduğunu fotoğrafın giderek netleştiğini ifade etti.

Selvi, İmamoğlu'nun bugün saat 12.00'da  Haliç Kongre Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıklayacağını belirtti.

Selvi, "Ekrem İmamoğlu bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıklayacak. Burası CHP, CHP’de taşlar yerine oturmaz, sular durulmaz diyebilirsiniz" diye yazdı.

İmamoğlu'nun ilçe kongrelerinin Kemal Kılıçdaroğlu lehine sonuçlanması üzerine CHP Genel Başkanlığı kararını gözden geçirdiğini iddia eden Selvi, "Ekrem İmamoğlu’nun asıl hedefinin cumhurbaşkanlığı olduğu biliniyor. İstanbul’da seçimleri kazandığı günden bu yana tek hedefi var cumhurbaşkanı olmak. Cumhurbaşkanı olmak için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı büyük bir güç olarak görüyor. Hem siyasi hem ekonomik olarak. O nedenle ‘CHP’nin başında güvendiğim bir isim olsun. 2028’de ise cumhurbaşkanlığına aday olayım’ diye düşünüyor" ifadelerini kullandı.