Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Ak Parti'nin ne zaman yerel seçimler için harekete geçeceğini açıkladı. Yakın zamanda kongreye gidecek olan AK Parti'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerel seçim hazırlıklarına ne zaman başlayacağı belli oldu.

"KAYBEDEN DEĞİŞMEDİ KAZANAN DEĞİŞİM DEDİ"

Gazeteci Abdulkadir Selvi, Hürriyet'teki köşe yazısında AK Parti'nin yapacağı kongre ile ilgili detaylar da vererek yerel seçimler için şu ifadeleri kullandı:

"Türk siyaseti açısından ilginç bir örnek. Seçimleri kaybedenler yenileşmeyi ve değişimi tercih etmiyor. Tam aksine kendi statükosunu koruma uğruna herşeyi göze alıyor. Bunu yaparken yüksek sesli, bağıran, çağıran, kavga eden bir siyaset tarzını tercih ediyor. Kılıçdaroğlu ve CHP örneğinde olduğu gibi. AK Parti ve Erdoğan örneğinde ise kazandığı halde değişimi ve yenilenmeyi tercih ediyor. Bunu yaparken de sükünut içinde kalmayı başarıyor.

YEREL SEÇİM STARTI VERİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede aynı zamanda yerel seçim startını verecek. Kongreden sonra AK Parti hızla yerel seçim hazırlıklarına başlayacak. Adayların tespit edilmesi, seçim stratejisinin belirlenmesi, yerel seçim sloganlarının belirlenmesi ve nihayet aday tanıtımı ile birlikte sahaya çıkılacak.

Bahçeli, ortak aday gösterilecek illeri açıkladı Bahçeli, ortak aday gösterilecek illeri açıkladı

Muhalefet birbirini yerken Erdoğan cumartesi günü partisinin kongresini yapıp, ardından da yerel seçimler için kolları sıvayacak."