Emeklilerin yakından takip ettiği zamla ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Abdülkadir Selvi, bugünki köşe yazısında "Emekli ve Bağ-kurluların haftası" diyerek detayları duyurdu.

EMEKLİLER İÇİN KRİTİK HAFTA

Gazeteci Abdülkadir Selvi, "Önümüzdeki hafta Meclis çalışmalara başlayacak" diyerek emeklilere müjdeli haberi verdi. İşte Selvi'nin köşe yazısında yer alan o bölüm; 

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD dönüşünde, emeklilere yapılacak zamla ilgili olarak, “Fazla uzamaz. Yani en kısa zamanda. İlgili bakanım zaten çalışmalarını sürdürüyor. Dönüşte zaten bir araya gelip, ‘Ne durumdasın, ne yaptın, ne yapıyorsun?’ kendisinden bunun bilgilerini de alacağız. Ama 2024’e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz” demişti.

PRİM GÜN SAYISI

Ama tek konu emekliye zam değil bir de esnafların beklediği prim gün sayısı var. Bağ-Kur’luların 9 bin prim gün sayısı SGK’lılara eşitlenerek 7 bin 200 iş gününe düşürülecek.

İşte o an geldi.

Çalışma Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bürokratları ön çalışma yapmışlardı. Erdoğan, ABD’deyken Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan hazırlıklarını yaptı. Ancak konunun ekonomi yönetimiyle masaya yatırılması bekleniyor. Bu hafta içinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan’ın katılacağı bir toplantı yapılacak. Hazırlıklar olgunlaştıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.

KRİTİK HAFTA

Önümüzdeki hafta Meclis çalışmalara başlayacak. O nedenle karar haftası dedim. Çünkü emekliye zam ve Bağ-Kur’luların prim gün sayısıyla ilgili konunun artık netleştirilmesi gerekiyor."

Altında rekor seviye! Tüm zamanların en yükseği! Altında rekor seviye! Tüm zamanların en yükseği!