Altı yıl önce Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına yönelik terörist saldırı sonucunda ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden öğretmen Aybüke Yalçın'ın yaşamı, "Aybüke" adıyla beyaz perdeye taşınıyor. 

Site kapısına yılan sıkıştı! Site kapısına yılan sıkıştı!

Yapılan projede, Aybüke Yalçın'ı Nihayet Yalçın rol alacak.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, Bee Yapım ve TRT işbirliğiyle hayata geçirilecek olan filmde, Aybüke öğretmeni uzun bir cast çalışmasından sonra başarılı oyuncu Nihayet Yalçın'ın canlandırmasına karar verildi. Aybüke'nin çocukluk yıllarını ise Aysima Zeynep Erişir canlandıracak.

095654681-sehit-aybuke-ogretmenin-hayati-film-oluyor-162030988274m

24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında seyirciyle buluşturulması planlanan filmin yönetmen koltuğunda ise Murat Onbul oturuyor. Ozan Bodur ve Uğur Kılıç'ın kaleme aldığı filmde Aykübe Yalçın'ın babası Sadık Yalçın'a da başarılı oyuncu Caner Kurtaran oynayacak.

OYUNCU KADROSU BELLİ OLDU

Cast direktörlüğünü Buğra Emir Kaplan'ın yaptığı filmin çekimleri 12 Ağustos'ta Ankara Haymana'da başlayacak. 

Aybüke öğretmenin 23 yıllık kısa hayatında iz bırakan diğer önemli karakterlerden "Ragıp Baba"yı Turgay Tanülkü, "Kaymakam"ı Engin Hepileri, "Fırıncı Numan"ı Necip Karakaya, "Civan"ı Doğukan Çevik, "Bedri"yi Musab Doğan, "Seher"i Zeliha Kendirci, "Mithat"ı Mustafa Keser, "Gülistan"ı Buse Pehlivan, "Erdal"ı Onur Yenidünya, "İzzet"i Ercüment Çırak, "Tuğçe"yi Gizem Arıkan, "Buket"i Gülşah Yavuz, "Veysel"i Uluç Avcı, "Yücel"i Murat Han ise "Dilan"ı Aslıhan Kapanşahin oynayacak.