2024 Asgari ücret görüşmeleri ne zaman? 2024 Asgari ücret görüşmeleri ne zaman?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 31 Mart 2024'teki mahalli idareler seçimlerinde oy kullanabilmek için adres değişikliği yapmış olan seçmenlere, 1 Ekim 2023 tarihine kadar adres bildirimi yapmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Akın, CHP'li belediyelere gönderilen yazıyla bu konunun vurgulandığını ifade etti.

SON GÜN 1 EKİM 2023 

İlgili yazıda, 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerden etkilenen 11 ilde yaşayan milyonlarca vatandaşın başka kentlere yerleşmek zorunda kaldığını hatırlatan Akın, bu nedenle başta büyükşehir belediyeleri olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanına yerleşen vatandaşın adres bildirimi yapmamış olabileceğine dikkati çekti.

Yerel seçim öncesi adres değişikliği yapan seçmenlerin, bulundukları adreste oy kullanabilmeleri için seçim başlangıç tarihi olan 1 Ocak 2024 tarihinden üç ay önceye kadar adres bildirimi yapması gerektiğini vurgulayan Akın "Buna göre deprem ya da başka sebeplerle farklı bir adreste yaşayan ve henüz adres bildirmeyen seçmenlerin adres bildiriminde son tarih 1 Ekim 2023'tür. Vatandaşlarımız bu tarihe kadar adres bildirimi yapabilir" ifadesini kullandı.

CHP'li belediyelerin sorumluluk bölgelerindeki tüm vatandaşlara duyuru yapacağını belirten Akın, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızın yerel yönetimlere ilişkin tercihlerinin en iyi şekilde sandığa yansıması için bütün belediye başkanlarımız ve belediyelerimiz sosyal medya hesaplarında, kamuya açık alanlarda görünür mecralarda, duyuru panolarında 1 Ekim 2023'e kadar adres değişikliği yapmamış vatandaşlarımıza adres bildirimi yapılmasına yönelik çağrıda bulunacak."