Ağrı Eski Belediye Başkanı Savcı Sayan, sosyal medya hesabından bugün gerçekleştirilen AK Parti Kongre'sine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

"KIZILCIK ŞERBETİ İÇTİK"

Ağrı Eski Belediye Başkanı Savcı Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı'na ve partisine duyduğu sevgi ve saygıyla oy verdiğini belirtti. Ancak bazı isimlere sadece parti ve Cumhurbaşkanı için oy verdiğini ifade etti. Sayan ayrıca, bu kişilerin geçmişte Parti adaylarına karşı çalıştığını ve kendisinin parti birliği için oy verdiğini ancak içini burkan bir duyguyla yaptığını belirtti.

Sayan, X hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

“Bugünkü parti kongremizde Mazlumların umudu, Ülkemizin umudu Sayın Cumhurbaşkanıma seve, seve ve onurla oy verdim.. Bazı isimlere sadece Cumhurbaşkanıma ve Partime yanlışım olmasın diye oy verdim. Yoksa asla oraya seçilmeyi hak etmiyorlar. Sadece kendi pozisyonları için çalışıyorlar..

İyi insan olabilirler ama asla iyi partili değiller.

Hatta Mayıstaki seçimde Partimizin adaylarının aleyhine çalıştılar. İlçe başkanımıza az çalışın dediler. Bugün o şahıslara birliğimiz adına oy verdim Ama içim cız etti.. Partimizin birliği ve Cumhurbaşkanımıza olan sadakatimizden dolayı “kızılcık şerbeti içtik” demeye devam edeceğiz..”