ALEYNA HORASAN 

Samimi Haber’de Aleyna Horasan’ın sunumuyla Finans Analisti İslam Memiş Paranın Şifresi’nde ekonomi piyasasındaki son durumu değerlendirdi. “Savaşın altın, dolar, euro ve borsaya etkisi ne olur?” sorularına cevap verdi.

ALTININ AGRESİF YÜKSELİŞİ

Bu hafta yatırım araçlarında ciddi dalgalanmaların yaşanabileceği uyarısında bulunan Memiş, “Geçtiğimiz hafta altında agresif bir yükseliş vardı. Elinde altını olanlar korku ve panikle satış yaparsa hata yapar. Yükselişler devam edecek.” dedi.

Batı Ege halka arz borsada ne zaman işlem görecek? Batı Ege halka arz borsada ne zaman işlem görecek?

BORSADA TEKNİK DÜZENLEME

Memiş, “Borsa tarafı savaş öncesi yükseliş trendindeydi ancak teknik düzenleme gerekiyordu. Savaş haberleri borsaya bahane oldu ve yatırımcının dikkatli olmasında fayda var.” uyarısında bulundu.

SAVAŞ SONRASI EMLAK PİYASASI

Emlak piyasasını yorumlayan Memiş, “Artık dünyanın hiçbir ülkesi güvenli değil. Özellikle Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta olduğu gibi Orta Doğu’daki savaşta da yer değişiklikleri görülecek ve Türkiye bu anlamda göç alan ülke konumunda olmaya devam edecek. Konutları dövizle aldıkları için onlara ucuz geliyor. Dünya genelinde emlak sektöründe pozitif yönde desteklemeye devam edecek.” dedi.