Necip Fazıl Kısakürek'e adadığı teklisiyle gündeme gelen şarkıcı Teoman, gazeteci Fatih Altaylı’nın YouTube kanalına konuk oldu. 

Eylül ayında çıkaracağı "Ben, Zargana, Deus Ex Machina" adlı yeni stüdyo albümünden bahseden Teoman, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

"Geçmişe dair insanları 'Vay efendim Mustafa Kemal şöyleydi, Vahdettin hanindi, Aldülhamit kızıl sultandı, Mederes şunu yaptı, İsmet İnönü bunu yaptı, Lozan barış mıydı, zafermiydi?' Artık bu konuları geçip, 21. yüzyılın konularıyla düşünsek. Dünya çok çabuk değişiyor. Ben sosyoloğum biliyorsun. Boğaziçi Üniversitesi'nden. Dünya çok garip bir eşikte. Yapay zeka bir sürü iş kolunu ele geçirdiğinde, bizin sorunlarımız Necip Fazıl mı olacak, Teoman'ın çıkaracağı albüm mü olacak?"

"SOL AYDIN İÇİ BOŞALTILMIŞ BİR KAVRAM"

Teoman'ın konuşmalarından dikkat çeken bölümler şöyle:

"Sol aydın kavramı artık tamemen içi boşalmış bir kavram. Hitap etmek istediği kitle dünyanın her yerinde faşizme doğru gidiyor. 

"LAİKLERLE DALGA GEÇMEDİM"

Ben laik biriyle dalga geçmedim. Ben de laik biriyim. Türk toplumunda muhafazakarların da hakları varmış demeyi ancak Bir Başkadır dizisiyle öğrenen birisiyle dalga geçtim. Türkiye Cumhuriyet'i laik olmalı. Din devleti olacaksa, uzlaşma alanı kalmaz ki.

"VİCDANLI MUHAFAZAKARLARIN SESİ ÇIKMIYOR"

Muhafazakar kesimde de vicdanlı insanların sesleri çok çıkmıyor. Geçmişte bana bu ülkede muhafazakarların yaşadıkları zorlukları öğreten ve onlara karşı daha duyurlı olmayı öğreten yer Boğaziçi Üniversitesi'ydi. Muhafazakarlar geldi, Boğaziçini mahvetti. Bu toplum bir şekilde barış içinde birlikte yaşamanın yolunu bulaması lazım. Muhalif kesim siyaseten de işlevsiz bir alanda. Kolu kanadı kırıldı herkesin. Muhafazakar tarafta vicdanlı seslerin ortaya çıkması lazım ki bir toplumsal uzlaşma yerinde buluşalım. Bu toplumda huzur olacaksa, muhafazakarlar kendilerini vicdanlı hissediyorsa artık bunu göstermeliler."

Hande Ataizi sırt kaslarıyla şov yaptı! Hande Ataizi sırt kaslarıyla şov yaptı!